Konečně taška, kam se vejde všechno! Vybírejte z kožených i plátěných

Back to life, back to reality, zpívá se v jedné písničce z konce 80. let. Zpátky do života, zpátky do reality. Existují výstižnější slova pro aktuální situaci? A přesně to se odráží i v módě. Znovu vyrážíme na nákupy a do práce. Znovu dokonce můžeme snít o cestování. A znovu potřebujeme velkou spolehlivou tašku, kam se nám vejde vše, co přes den potřebujeme. 

Prostorné tašky přes rameno jsou nejen odrazem aktuální potřeby, ale i trendem, který předpověděli návrháři. Neznamená to, že drobné kabelky jsou kompletně out, nicméně jejich nadvláda je tímto zpochybněna. Do práce, na nákupy, na trhy, na letiště a později třeba na pláž totiž potřebujeme tašku, kam se vejde mnohem víc než jen mobil a kreditka. Takovou, kterou v zahraničních e-shopech najdete pod názvem tote bag anebo shopper.

Tip na video: Připomeňte si historii ikonického trenčkotu

Ikonou tohoto tvaru je například kabela značky Louis Vuitton, jejíž název Neverfull (nikdy plná) je výmluvným označením její největší přednosti. Protože nás ale čeká léto, je jen na vás, jestli vsadíte na kůži, anebo sezónnější plátěnou variantu. I ta má svůj slavný předobraz, tašku Rive Gauche od Yves Saint Laurenta, která je pojmenovaná podle prvního butiku značky na pravém břehu Seiny. Právě tento design je často vzorem jiných plátěných tašek, kde je zřetelné logo žádoucím výtvarným a současně módním prvkem. Vítaný je také retro vzor, jako jsou pruhy, kostky nebo batika. Kožené kabely si naproti tomu drží přísně minimalistický byznys styl, který však můžete v létě ozvláštnit třeba šátkem.

Loading

Fotogalerie: Nejlepší kožené a plátěné shopper kabelky z aktuálních kolekcí