Těšíte se? Až otevřou trhy, tahle taška bude hit!

Může stát pár stovek i několik tisíc eur. Řeč je o tašce, která se nosí přes rameno a vejde se vám do ní i větší nákup. Jakou si vyberete vy?

Nákupní tašky jsme kdysi doma měli všichni. S nástupem velkých supermarketů je rychle vystřídaly igelitky, a protože je český národ praktický a využíval je i k přenosu jiných věcí, staly se rázem terčem posměchu. Vzpomínáte? Dnes je normální používat igelitku vícekrát, ale ještě lepší je nosit si na nákup vlastní tašku. A úplně nejlepší je vyrazit s vlastní taškou na trh pro lokální potraviny – čouhající bagety, pórky, řapíkaté celery či květiny se ostatně staly vděčnou rekvizitou i při focení na Instagram.

Loading

Ale zatímco loni na nás vykukovaly bagety nebo květiny nejčastěji ze slaměných plážových tašek, jejichž leaderem byly značky Loewe a Jacquemus, letos slaví velký comeback „nákupní“ tašky (říká se jim také grocery bags). Ty nejčastěji obkreslují klasický hranatý design a nosí se buď v ruce, nebo přes rameno. Třeba Alexa Chungse vyfotila s taškou Mercado britské značky Lalo, která je vyrobená z recyklovaného plastu a sází na roztomilý retro design. Tradiční design hranatého „shopperu“ nadále rozvíjí i návrhářka Maria Grazia Chiuri z Dioru. Jeho letošní verze se kromě loga Christian Dior pyšní nádhernou květinovou výšivkou s motivem ibišku.

Dior, info o ceně v butiku nebo na www.dior.com

A právě romantické či retro prvky probleskují jako trend nadcházejícího jara. Ať už jde o barevné vzory nebo design, který připomíná starou dobrou „nákupku“, tyhle tašky budou letos hit a vystřídají poněkud unavené plátěnky. A hit budou nejspíš i proto, že si budeme nesmírně vážit chvíle, až je opět budeme moci naplnit věcmi z trhu.

Tip: Jestli neřešíte ani tak módu jako praktičnost, mrkněte na multifunkční tašku, která se v případě potřeby dá rozložit na deku a odnosíte v ní i polínka. Na chatu ideální!

Kde koupíte stylovou tašku „na trh“? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.