Trendy zimní kousek, který budeme v létě nosit na holé tělo

Pletené vesty působily ještě donedávna výstředně, jako poslední výkřik neslušivých devadesátek. Nyní je ale pomalu přijímáme jako praktické zpestření zimního šatníku, podobně jako jiné pletené nováčky, s nimiž se v posledním roce roztrhl pytel. Přemýšlíte, jestli si pletenou vestu ještě pořizovat? Soudě podle přehlídek pro podzim a zimu rozhodně ano, tento módní kousek má budoucnost a k vidění bude i na jaře a v létě!

Minulý týden proběhl bez větší pozornosti jinak vždy velmi sledovaný fashion week v Kodani. Po létě a podzimu, kdy ještě probíhaly regulérní přehlídky, se totiž vše definitivně přesunulo na on-line. Chyběl tak street style, který poskytuje šťavnatou porci aktuální módní inspirace. I tak ale stojí za to podívat se na kolekce pro letošní podzim a zimu. Minimálně si můžete rozmyslet, které kousky teď stojí za to koupit, protože s nimi návrháři počítají i nadále. Jedním z nich je třeba pletená vesta.

Skandinávské značky, které se prezentují na fashion weeku v Kodani, totiž mají na současnou módu čím dál větší vliv. A obzvlášť na tu každodenní, nositelnou a ano, i na tu, kterou nejčastěji vídáme na Instagramu. Co se na první pohled může díky použitým barvám či vzorům zdát jako výstřednost, má zpravidla i funkci, kterou oceníte na toulkách v přírodě nebo teď, když napadlo hodně sněhu. Skandinávci totiž moc dobře vědí, jak zůstat v teple, a důmyslné vrstvení ovládají lépe než kdokoli.

Pletená vesta je ale i skvělým mezisezónním kouskem. Na rozdíl od svetru se vejde i pod blejzr s užšími rukávy. Využijete ji jako teplejší vrstvu pod trenčkot – ve dnech, kdy je ráno ještě hodně zima a přes den teploty šplhají přes patnáct stupňů. Vesty totiž nikam nezmizí ani na jaře nebo v létě, jen směsi vlny a kašmíru vystřídají lehčí bavlněné úplety. Co se týče střihu, nosí se vesty jak široké v pánském stylu a s výraznými rameny, tak více na tělo a cropped, které se zařadí po bok jarních triček a topů – zejména ty se mají v nadcházející sezóně nosit na holé tělo.

Kde koupíte stylovou pletenou či úpletovou vestu? Podívejte se do fotogalerie.