.

. Zdroj: Instagram @carlotaweberm, @lunaisabellaa a @greceghanem

Šála, COS, 89 eur, cos.com2
Šála, COS, 89 eur, cos.com
Šála, Acne Studios, 260 eur, acnestudios.com
Šála, Ganni, 145 eur, ganni.com
21
Fotogalerie

Dopamine dressing: 5 mikrotrendů, které váš styl probudí ze zimního spánku

Jaro v nedohlednu a vám už pomalu dochází nápady, co na sebe? Máme pro vás inspiraci v podobě drobnějších, ale neméně výrazných trendů, které hýbou aktuální módou.

Ultra barevná šála

Loňský podzim přinesl do street style módy velký návrat šál. Influencerky po letech přijaly za své, že jim tento doplněk nemusí kazit outfit, byť zprvu do svých šatníků vpouštěly jen monochromní kašmírové kousky. S postupující zimou však čím dál více začínají dominovat i veselé proužky nebo barevné kostičky v podobě mohérových krásek od Acne Studios.

TIP NA VIDEO: Těchto 5 barev ovládne módu v roce 2023. Líbí se vám?

Video placeholde

Další mikrotrendy najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

„Hromnice“

Metalické materiály ve velkém ovládly přehlídky ready-to-wear i haute couture a skrze doplňky si podmaňují i ulice. Černé mokasíny Prada tak postupně střídají stříbrné, objevují se i metalické kozačky, které mají v tuzemské popkultuře jednoznačnou referenci na film Bota jménem Melichar a hromnice“. Jednoduše disco osmdesátky ve své nejryzejší podobě!

Pokračování 3 / 5

Pletené vesty přes košile

Oblíbené pletené vesty se stále hlásí o slovo. V poslední době na Instagramu vítězí zejména jedna konkrétní kombinace – barevná vesta přes bílou košili. Další důkaz sbližování klasického minimalismu a hravých barevných kousků ve stylu DIY, které se v poslední době těší velké popularitě.

Pokračování 4 / 5

Vzorované úpletové šaty

Také úpletové šaty dostávají energický make-over. Do čela se opět dostávají geometrické až psychedelické vzory a jásavé barvy v podobě ombré a klasických pruhů. Podobně jako úpletové topy se i takto výrazné šaty stávají překvapivou vrstvou pod všechny ty dlouhé vlněné nebo kožené kabáty, které nás provázejí celou zimu.

Pokračování 5 / 5

Barevné tenisky

Nelze si nevšimnout, že vlnu popularity v posledních měsících zažívají zejména tenisky Samba nebo Gazelle od značky Adidas. Přispěla k tomu bezesporu i letní spolupráce s módním domem Gucci, která marketingově pomohla i původním modelům. Vedle černých a bílých tenisek jsou v kurzu také barevné kousky, které se opět stávají vděčným zpestřením minimalistických outfitů.