Perfektní základ pro zimní a jarní vrstvení: Nejlepší basic topy a šaty s rolákem

1 min čtení

1 min čtení

S lednem přichází chuť počínat si střídměji nejen v oblasti jídla, ale i módy. Ne náhodou po sezoně třpytivého párty oblečení značky přicházejí s mnohem klidnějšími kolekcemi plnými základních kousků. Jestli se v té nadcházející nějaký osvědčí, pak je to přiléhavý top a jemné úpletové šaty s rolákem. Stále chrání krk před zimou, současně však poskytují spoustu možností pro zimní a posléze i jarní vrstvení.

Klasické přiléhavé roláky svou popularitu opírají nejen o současný minimalismus, ale i o historii módy – svou image na nich postavily ty největší herecké ikony z dob Hollywoodu a francouzské nové vlny. Díky Jean Seberg, Brigitte Bardot a později Catherine Deneuve se tento kousek navždy zapsal do našich představ o typickém stylu Francouzek. Základy nadčasové elegance na něm vystavěla také Audrey Hepburn, která ho slavně nosila s černými kalhotami a balerínami, a pro časopis Life se v něm v roce 1953 nechala zvěčnit také Marilyn Monroe, jež ve stejném roce zazářila ve filmu Páni mají radši blondýnky.

TIP NA VIDEO: Jak vrstvit oblečení?

Tenké roláky (a topy se stojáčkem) se těší popularitě nejen díky jemné svůdnosti, kterou dokážou podtrhnout, ale také proto, že jde o perfektní základ k vrstvení. Skvěle kontrastují s baggy džínami a oblekovými kalhotami, hodí se k sukním pouzdrového i áčkového střihu. Nosit přes ně můžete oversize blejzry, trenčkoty, ale teď v zimě klidně i huňaté svetry s kulatým výstřihem nebo s véčkem. Hodí se pod jakoukoli košili a můžete přes něj obléknout též oblekovou vestu, navrch sako a přes to ještě prostorný vlněný kabát. Na jaře pro změnu budete ubírat a užívat si, že se tento kousek vejde pod kožené bundy a saka s úzkými rukávy. Rolákové šaty zase můžete vrstvit třeba s oversize kardiganem, kde siluetu umocní tenký pásek.

Inspirace z Instagramu: Jak vrstvit přiléhavé tenké roláky?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading