Kosmetika, která vás v létě rychle a spolehlivě osvěží!

Kdo by netoužil po tom vypadat svěže i v těch nejparnějších dnech. Jak se ale osvěžit, když nemůžete strávit celý den u bazénu, ale musíte být v práci nebo pobíhat po rozpáleném městě? Našly jsme kosmetické produkty, které vám spolehlivě pomohou. 

Hydratační mlhy a pleťové vody

Obličejové a tělové mlhy i vody dokáží zázraky. Můžete je mít stále při ruce a kdykoliv podle potřeby se během pár sekund příjemně osvěžit. Největší úlevu od horka pocítíte, když sprej nanesete na obličeji, krk, předloktí a nohy. V případě pleťových výrobků se nemusíte bát, že si pleťovou mlhou, termální vodou či tonikem ve spreji zničíte make-up. Tahle osvěžující sprška vaše líčení nijak nepoškodí. Naopak se vyrábí i takové, které make-up zafixují. Při výběru spreje na tělo pamatujte, že když vsadíte na aromatický, může během dne nahradit i jemný letní parfém.

Tip: Přes noc nechte sprej v lednici, alespoň dopoledne pak vydrží krásně nachlazený a osvěžení bude o to příjemnější a intenzivnější.

Osvěžující a hydratační mlha na obličej Cactus Flower & Tibetan Ginseng Hydrating Mist, Kiehl's 450 Kč/75 ml

Osvěžující sprchové gely

Nic neosvěží lépe, než ranní sprcha, která vás po probuzení navíc nabije energií. Její efekt můžete ještě umocnit pomocí správně zvoleného sprchového gelu. Zapomeňte na hutná krémová mýdla a vsaďte na chladivé gely s ovocným nebo květinovým aroma. Naprostou jedničkou jsou sprchové gely s vůní citrusů, zázvoru nebo máty či eukalyptu. Po takové sprše stačí obléknout vzdušné a pohodlné oblečení, ideálně alespoň s příměsí lnu či bavlny, a celý den se budete cítit skvěle.

Sprchový gel Ice lime and Lemon, Authentic toya Aroma, prodává Globus, Albert, Tesco, 59 Kč/400 ml

Osvěžující spreje a gely na nohy

Speciální pečující přípravky na nohy jsou v létě opravdu k nezaplacení. Osvěžující spreje fungují jako deodorant a hydratační mlha v jednom. Skvělým pomocníkem jsou také chladivé gely s obsahem máty, zázvoru nebo citrusů, které osvěží chodidla během pár sekund. Aplikujte spreje i gely kdykoliv během dne, kdy zatoužíte po osvěžení a okamžité úlevě. Předejdete tak i nepříjemným otokům.

Tip: Osvěžující gel dejte na 15 minut do mrazáku, pak naneste na chodidla, nárty a kotníky, jemně vmasírujte a chvilku si u jeho působení odpočiňte.

Chladivý gel na unavené nohy s vřídelní solí & výtažky z máty a kaštanu, Manufaktura, 175 Kč/100 ml

Deodoranty a antiperspiranty

Nadměrné pocení v horkých letních dnech nás omezuje, to je jasné. Pokud si nepotrpíte na přírodní složení, můžete zmírnit pocení antiperspirantem. Pořiďte si ještě jeden v cestovním balení, který se vám hravě vejde i do kabelky. Nepříjemnému zápachu pak předejdete pomocí deodorantu, buď klasického, nebo přírodního. Záleží, co preferujete. Pamatujte ovšem, že žádný antiperspirant pocení úplně nezastaví a že jeden stejný deodorant může vonět na každém člověku úplně jinak.

Citrusový přírodní deodorant ve spreji, Weleda, weleda.cz, 299 Kč

Tipy na nákup osvěžujících produktů najdete v galerii: