Kosmetické štětce: Jak se v nich vyznat a které potřebujete? | Ženy.cz
 


Kosmetické štětce: Jak se v nich vyznat a které potřebujete?

30. října 2019 • 06:00
• Foto: istock.com

Nanášet make-up nebo oční stíny pomocí prstů se už dávno nenosí. Kosmetických štětců je ovšem na trhu celá řada a není snadné se v nich vyznat. Pojďme je prozkoumat trochu více zblízka.

Kosmetické štětce se dělí na přírodní a syntetické. Zatímco přírodní štětinky využijeme hlavně na sypká líčidla, jako jsou pudry, tvářenky, syntetické štětiny jsou perfektní na mastnější základy, jako je třeba make-up. Rozhodně se vyplatí si za kvalitní štětce připlatit, neztrácejí svůj tvar, bezvadně se s nimi pracuje a nehrozí u nich „pelichání“. Vlastně odvedou velký kus práce za vás. Stačí jen vědět, jaký si vybrat. 

Štětce na make-up

Make-up je nedílnou součástí každého zkrášlovacího procesu. Nanášet ho můžeme nejrůznějšími houbičkami a štětci. Oblíbený je také speciální štětec, který má uvnitř houbičku. Ta zachycuje a rozděluje správné množství make-upu. Klasické štětce na make-up poznáme tak, že mají hodně husté a blízko sebe umístěné štětinky, buď mírně zkosené, nebo do rovna. Na korektory jsou pak vhodné drobnější a často zkosené do špičky, abychom ho mohly aplikovat přesně tam, kam potřebujeme. 

Štětec na tekuté a krémové textury make-upů, Color My Beauty, dostání v síti parfumérií Marionnaud, 429 Kč Štětec na tekuté a krémové textury make-upů, Color My Beauty, dostání v síti parfumérií Marionnaud, 429 Kč Autor: archiv firem

Štětce na pudr a tvářenku

Štětce na pudr jsou oproti těm na make-up o dost větší, hustější a kulaté. Je to proto, aby se jimi pudr dobře nabíral a stejnoměrnou vrstvou se nanášel na pleť. Velmi oblíbené jsou také tzv. kabuki štětce, které mají krátkou rukojeť, a díky tomu se nám se štětcem skvěle pracuje. Tvářenky se nejlépe nanášejí hustými zkosenými štětci, kterými jedním tahem snadno naneseme potřebné množství. 

Cestovní štětec Baby Kabuki, Annabelle Minerals, eshopannabelle.com, 179 Kč Cestovní štětec Baby Kabuki, Annabelle Minerals, eshopannabelle.com, 179 Kč Autor: archiv firem

Štětce na konturování

Pro někoho je fenomén konturování stále velkou neznámou, jiný by si bez něj už nedokázal líčení představit. Štětce na konturování mohou být oboustranné, potřebné jsou velmi husté a jemné štětinky, kterými aplikujete make-up jen na pár míst obličeje, a tak si například zúžíte nos nebo vyzdvihnete lícní kosti.

Konturovací štětec, Kat Von D, Sephora, 890 Kč Konturovací štětec, Kat Von D, Sephora, 890 Kč Autor: archiv firem

Štětce na oční stíny

Na oční stíny stačí jeden štětec, který je součástí paletky – chyba! Jeden nestačí! A jak tyto štětce poznáte? Jsou tenké a velmi jemné. Praktické je mít štětec oboustranný, kdy na jedné straně jsou drobnější štětinky zkosené do špičky pro přesnou aplikaci, například rozjasňovače do vnitřní strany oka, a druhá strana je širší na nanášení očních stínů na celé víčko. Ve výbavě by vám neměl chybět také hřebínek na řasy a obočí. 

Štětec na oční stíny, Color My Beauty, k dostání v síti parfumérií Marionnaud, 259 Kč Štětec na oční stíny, Color My Beauty, k dostání v síti parfumérií Marionnaud, 259 Kč Autor: archiv firem

Štětce na rtěnku

A poslední štětec ve vašem kosmetickém arzenálu by měl být rozhodně ten na rty. Pomocí něho si rovnoměrně nanesete rtěnku na celé rty. Štětce na rtěnku bývají často vysouvací, abychom si je mohly brát s sebou na cesty, a mají jemné a úzké štětinky. 

Víceúčelový štěteček na rty a oční stíny, Ere Perez, ladybio.cz, 559 Kč Víceúčelový štěteček na rty a oční stíny, Ere Perez, ladybio.cz, 559 Kč Autor: archiv firem

Tipy, kde pořídit kosmetické štětce, najdete v galerii: 

Fotogalerie

15 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy