Paletky očních stínů: Tyhle stojí za to si pořídit, než vypukne večírková sezóna!

Sezóna večírků a plesů se blíží, a tak je třeba obnovit zásoby dekorativní kosmetiky, abyste si vždy vykouzlila to nejdokonalejší líčení. Máme pro vás tipy na skvělé paletky očních stínů, se kterými vám nikdy nedojdou nápady na originální make-up. 

Oční stíny jsou nedílnou součástí každého večerního líčení. A pokud se v zimě chystáte na několik večírků a plesů, je ideální si pořídit rovnou celou paletku, díky které si můžete váš make-up neustále měnit. Ideální paletka by měla obsahovat tělové, ale i tmavší tóny pro kouřové líčení. Vedle matných odstínů by neměly chybět ani lesklé a třpytivé, které jsou pro večírky jako stvořené.

Základní postup

Než začnete kouzlit s vaší novou paletkou, připomene si základní kroky, které je třeba pro perfektní líčení dodržovat. Začněte vždy tím, že na víčka nanesete podkladovou bázi, aby se stíny nerozmazávaly a vydržely vám celý večer.

Následně na celé víčko až k obočí naneste světlý stín, ideálně v tělové barvě. Pohyblivé víčko pak vybarvěte stínem, který bude líčení dominovat. Nebojte se vsadit na růžovou, zelenou nebo třeba fialovou. Pomocí štětečku pak výraznou barvu rozetřete do ztracena směrem k očnímu záhybu. Tam poté naneste nejtmavší stín. Do vnitřního koutku oka nakonec naneste světlý nebo třpytivý stín.

Pak už jen libovolně kombinujte barvy, které vaše paletka nabízí, experimentujte a užívejte si to!

Tipy na paletky očních stínů najdete v naší galerii: