Masážní válečky na pleť: Jak je používat a jaký mají účinek?

15. října 2019 • 06:00
Starodávná čínská masážní technika aktuálně hýbe kosmetickým světem
Starodávná čínská masážní technika aktuálně hýbe kosmetickým světem • Foto: istock.com

Dost pravděpodobně jste v poslední době narazily na Instagramu na masážní válečky, které používají slavné ženy, blogerky i kosmetické salóny. A jelikož se jedná o jednoduchou domácí péči, můžete ho mezi své kosmetické vychytávky zařadit i vy. 

Masážní válečky se nejčastěji vyrábí ze dvou přírodních kamenů. Tím prvním je růženín – ten probouzí cit a ženskost a je považován za kámen lásky a srdce. Zároveň přináší příval čerstvé a pozitivní energie. Tím druhým je zelený nefrit, který je považován za symbol dlouhověkosti a krásy. Oba ve finále fungují téměř totožně, takže můžete vybírat klidně jen podle toho, který se vám líbí více barevně.

A protože se jedná o přírodní kameny, počítejte s tím, že válečky stojí zhruba od 600 korun výše. Rozhodně se vyhněte laciným variantám, kdy se jedná jen o nabarvené sklo, nikoliv o přírodní polodrahokam. 

Masážní váleček z růženínu, SMYSSLY, fann.cz, 1480 Kč Masážní váleček z růženínu, SMYSSLY, fann.cz, 1480 Kč Autor: archiv firem

Téměř každý roller má na jednom konci větší kámen na masáž čela, tváří, brady, krku a dekoltu a na druhé straně menší, který je určen na masáž očního okolí. 

Masážní váleček na obličej, Luxurious Jade Crystal Roller, Zoë Ayla, notino.cz, 866 Kč Masážní váleček na obličej, Luxurious Jade Crystal Roller, Zoë Ayla, notino.cz, 866 Kč Autor: archiv firem

Co umí?

Ať už věříte v sílu léčivých kamenů nebo ne, masážní válečky splní svůj úkol v obou případech. Jsou totiž ideální pomůckou k lymfatické masáži, která zbaví pleť toxinů a otoků v oblasti očí. Pravidelným masírováním si zlepšíte cirkulaci krve, a tak i sjednotíte tón pleti. A to všechno vede k vyhlazení vrásek, projasnění a také trvalému zbavení váčků pod očima. 

Kromě samotné masáže jsou rollery také skvělým pomocníkem při aplikaci krémů nebo sér, protože díky nim pronikají aktivní složky hlouběji do pleti. 

Masážní set růženín – Face Roller a Gua-sha, vemzu.cz, 790 Kč Masážní set růženín – Face Roller a Gua-sha, vemzu.cz, 790 Kč Autor: archiv firem

Jak váleček používat?

Obličej si můžete masírovat jen tak nasucho nebo pomocí rolleru důkladně zapracovat do pleti sérum, krém nebo olej. Vždy ovšem na dokonale vyčištěnou pleť! Ideální je začínat vždy ve středu obličeje a rolovat směrem ven k lymfatickým uzlinám. Nikdy nejezděte válečkem směrem dolů!

Pokud jste si oblíbili jednorázové látkové masky, tak i s jejich účinkem vám roller pomůže. Stačí masku nasadit na obličej, jak jste zvyklá, a přejíždět přes ni válečkem po celou dobu působení. 

Masážní váleček na obličej, Rose Quartz Face Roller, Sephora Collection, Sephora, 590 Kč Masážní váleček na obličej, Rose Quartz Face Roller, Sephora Collection, Sephora, 590 Kč Autor: archiv firem

Extra tipy

1. Před každou masáží můžete roller na pár minut umístit do mrazáku. Zajistíte pleti lepší prokrvení!

2. Váleček můžete také nahřát v teplé vodě a dopřát si třeba před spaním hřejivou masáž. 

3. Pro optimální výsledky masírujte pleť alespoň 10 minut denně. 

4. Po každém použití umyjte váleček teplou vodou a důkladně osušte. 

VIDEO: Jak na obličejovou omlazovací jógu? Takto:

VIDEO Videohub

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy