Připravte pleť na zimu! Která kosmetika jí škodí a která naopak pomáhá?

Ať se nám to líbí nebo ne, venku se ochlazuje. A nízké teploty nepůsobí negativně jen na naši psychiku, ale také na pleť. Vítr, mráz, slunce i sníh ji dokážou pořádně potrápit. Jak ji správně připravit na blížící se zimu?

Hydratace

Základem je hydratace. Zatímco v létě naší pleti prospívají krémy s lehčí konzistencí, během chladnějších měsíců je vhodné přejít k těm hutnějším. Ty hydratují a zároveň zklidňují a zvláčňují, a tím uvolňují nepříjemné pnutí kůže a zároveň eliminují její další podráždění. Můžete je střídat také s hydratačními a vyživujícími oleji.

Správně zvolený krém pomůže pleti i v mrazech zachovat dostatečnou hydrataci, pružnost a zajistí jí dostatečnou ochranu před nepříznivými vlivy. Je dobré také nezapomínat na UV faktor, zvláště na horách. Tam pleť dostává zabrat vůbec nejvíce.

Krém nutritive pro suchou pleť, Sothys, 1665 Kč/50 ml

Čištění pleti

Co se týče čištění pleti, před zimou i během ní je dobré přejít na krémový odličovač, který příliš nepění a nezbaví pleť důležitého ochranného filmu. Vynechejte také tonika, která slouží k dočištění pleti, a nahraďte je jemnou hydratační mlhou. Zkuste také minimalizovat omývání obličeje vodou. V chladných měsících to pleti neprospívá.

Hydratační odličovací mléko Hydra Végétal, Yves Rocher, 225 Kč

Peeling

Častým problémem před zimou bývá také nejednotný tón pleti, který je způsobený blednoucím opálením. Vsaďte na šetrné obličejové peelingy, které jsou velmi jemné, a tak je můžete používat i několikrát týdně. Peeling vždy provádějte na perfektně vyčištěné pleti a nikdy příliš netlačte, jeho aplikace musí být příjemná, nikoliv bolestivá.

Peelingový krém Hydrabio Gommante, Bioderma, koupíte v lékárnách, 275 Kč

Maska

Z pravidelné péče nezapomínejte ani na masky, kde platí opačné pravidlo než u obličejových krémů. Hutné masky používejte jen zřídka a nahraďte je jednorázovou textilní maskou, která poskytne pleti potřebnou výživu a regeneraci.

Intenzivní maska Hyaluron-Filler, Eucerin, k dostání v lékárnách, 699 Kč/4 ks

Masáž

Před zimou i během ní si pravidelně dopřávejte masáž obličeje. Můžete si ji nechat udělat od kosmetičky a spojit ji i profesionálním čištěním. Nebo si domů pořídit masážní váleček či kartáček a hýčkat svou pleť po večerech u televize. Pokožka bude příjemně prokrvená, odpočatá a rozjasněná. A to se v zimě rozhodně hodí!

Masážní váleček z růženínu, SMYSSLY, fann.cz, 1480 Kč

Hydratační kosmetika

Rozhodně s příchodem podzimu nemusíte vyměňovat celou kosmetickou taštičku, stačí do ní přidat pár nových líčidel. Například make-up, jehož cílem není pleť zmatnit, ale hydratovat, nebo výživný balzám na rty a lesklou rtěnku.

Krémová rtěnka Creamy Lip Colour, Alcina, odstín Cranberry, 259 Kč

Tipy na produkty najdete v galerii: