Připravte pleť na zimu! Která kosmetika jí škodí a která naopak pomáhá? | Ženy.cz
 

Připravte pleť na zimu! Která kosmetika jí škodí a která naopak pomáhá?

6. listopadu 2018
• Foto: istock.com

Sotva skončilo období "vraťte po létě pleti vláhu" a už je na čase ji zase důkladně připravit na zimu. Právě vítr, mráz, slunce i sníh ji dokážou pořádně potrápit. Jak tedy začít?

Hydratace

Základem je hydratace. Zatímco v létě naší pleti prospívají krémy s lehčí konzistencí, během chladnějších měsíců je vhodné přejít k těm hutnějším. Ty hydratují, zklidňují a zvláčňují, a tím uvolňují nepříjemné pnutí kůže a zároveň eliminují její další podráždění. "V chladnějším období doporučuji o pleť i pokožku celého těla pečovat přípravky s trochu mastnější texturou. Nabízí se různé masti a výživnější krémy, naopak bych se pak vyhýbala produktům, které obsahují parabeny, lanolín, peru balsám a různé parfemace. Volte přípravky se zinkem, vitaminem E nebo skvalénem – mají na kůži zklidňující, hojivý i antioxidační efekt," říká MUDr. Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic. 

Správně zvolený krém pomůže pleti i v mrazech zachovat dostatečnou hydrataci, pružnost a zajistí jí dostatečnou ochranu před nepříznivými vlivy. Je dobré také nezapomínat na UV faktor, zvláště na horách. Tam pleť dostává zabrat vůbec nejvíce.  

Čištění pleti

Co se týče čištění pleti, před zimou i během ní je dobré přejít na krémový odličovač, který příliš nepění a nezbaví pleť důležitého ochranného filmu. Vynechejte také tonery, které slouží k dočištění pleti, a nahraďte je jemnou hydratační mlhou. Zkuste také minimalizovat omývání obličeje vodou. V chladných měsících to pleti neprospívá.

Peeling

Častým problémem před zimou bývá také nejednotný tón pleti, který je způsobený blednoucím opálením. Řešením je peeling, který v přípravě pleti na zimu nesmí chybět. Vsaďte na šetrné obličejové peelingy, které jsou velmi jemné, a tak je můžete používat i několikrát týdně. Peeling vždy provádějte na perfektně vyčištěné pleti a nikdy příliš netlačte, jeho aplikace musí být příjemná, nikoliv bolestivá. 

Masky

Z pravidelné péče nezapomínejte ani na masky, kde platí opačné pravidlo než u obličejových krémů. Hutné masky používejte jen zřídka a nahraďte je jednorázovou sheet maskou, která poskytne pleti potřebnou výživu a regeneraci. 

Tipy na produkty, které připraví pleť na zimu, najdete v galerii: 

Fotogalerie

19 fotografií

 

 

Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy