Denimová bunda: Povinná uniforma letošního jara!

Nestárnoucí klasika, která je už od 80. let nezbytnou součástí dámských i panských šatníků. Její historie sahá až do 70. let 18. století. A ani letos se bez ní neobejdeme!

Nadčasové "džísky" si zamilovaly i hvězdy dřívější doby jako třeba nezapomenutelná ikona Marilyn Monroe nebo král rock'n'rollu Elvis Presley. Dnes se bez ní neobejdou hvězdy přehlídkového mola Gigi a Bella Hadid nebo hudební star Rita Ora a Rihanna. A to by v tom byl čert, abyste po ní nezatoužila i vy!

Napadlo vás, co je na nich tak speciálního, že se tolik let drží na módním výsluní? Je toho hned několik. Asi největší výhodou je, že denimové bundy jsou neuvěřitelně variabilní. Klasickou bundičku bez nápadných ozdob nebo roztrhání můžete z fleku přehodit přes téměř jakékoliv šaty. Oblíbily si je dokonce i nevěsty!

A co dál? Džísky mají v současné době snad milion podob, takže si vybere vyznavačka konzervativnějšího stylu i milovnice žhavých trendů. Stejně tak si díky široké nabídce střihů vybere každá žena bez ohledu na tvar postavy. A jestli vám to stále ještě přijde málo, třeba vás nadchne to, že džínovou bundičku unosíte prakticky celoročně. Chcete příklad? Na jaře přes oblíbenou košili, v létě přes rozevláté šaty, na podzim přes rolák a v zimě pod kabát (nechte vykukovat límeček nebo rukávy).

A které jsou vlastně v kurzu? Jak už jsme říkaly, výběr je opravdu pestrý. Odvážnější nositelky si mohou pořídit zkrácenou bundičku, nosit k ní džíny s vysokým pasem a nechat občas vykouknout bříško. Opačnou variantou jsou naopak prodloužené oversized bundy, které se dokonale doplňují například s basic tričkem a plisovanou sukní nebo takzvanými mom džínami, které nosila Brenda v Beverly Hills. Nic samozřejmě nezkazíte ani klasickým univerzálním střihem. Pohrát si můžete i s barvami. Od světle modrého denimu až po temně černý zabodujete!

Nebojte se ani vrstvení, vyšívání, nášivek, cvočků, nápisů nebo roztrhání. Ohrnujte rukávy, noste bundu spadlou pod ramena, vrstvěte, kombinujte. Zkrátka si s ní hrajte. Jedna jediná džínová bunda se dá nosit na několik způsobů, stačí se nebát trochu experimentovat.

Více inspirace najdete v naší galerii:

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!