Kateřina Winterová

Kateřina Winterová Zdroj: Profimedia.cz

Eva Jiřičná
Zuzana Stivínová
Eva Herzigová
Anna Linhartová
Greta Slezáková
18
Fotogalerie

20 nejstylovějších českých žen. Která je vaše favoritka?

Téměř dvacítka lifestylových redaktorek, marketingových manažerek a módních stylistek poslala magazínu OK! své tipy, koho vidí na pomyslném piedestalu Češek, které jsou se svým citem pro módu hodny stát se ikonami. Dovolte nám je představit.

Jana Plodková

Na Janě Plodkové se shodla téměř většina. Herečka s éterickým něžným vzhledem má styl zvládnutý na jedničku. Díky odvaze experimentovat vnímá oblečení jako zábavnou hru, kterou hraje vskutku na vysoké úrovni. Síla jejího osobního stylu spočívá hlavně ve schopnosti umět trefně a nápaditě vystihnout samu sebe. A být tak přesvědčivá, že k tomu bude inspirovat i ostatní.

Aňa Geislerová

Nefalšovaná hvězda, která září v obyčejném svetru i večerní róbě. Charismatická a všestranná osobnost, nechybí jí vtip, hravost, odvaha a jedinečný, přirozený smysl pro módu. Skvělá v roli modelky i designérky.

Nejstylovější české ženy
Nejstylovější české ženy | Zdroj: Profimedia.cz

Eva Herzigová

Patří do éry supermodelek, jejichž kariéra odstartovala v devadesátých letech, a dodnes, nejspíš díky své auře bohyně, zůstává na vrcholu. Její styl je koncentrovaná ženskost, elegance, nenucený sex-appeal, vytříbený, čistý a luxusní. Má fluidum ikony, která to, co má na sobě, umí vynést neopakovatelným způsobem.

Daniela Peštová

Ač jejímu dokonalému tělu sluší všechno, je jisté, že o módě má modelka perfektní přehled a zná svůj styl, který stejně jako ona nestárne. „Ideální outfit = pohodlný outfit! Denim on denim (riflová košile a dobře padnoucí džíny), boty na nízkém podpatku a kašmírový kabát.“

Anna Linhartová

Svérázná osobnost, o které ještě hodně uslyšíme. V roce 2014 si ji dokonce vybrala značka Chanel jako jednu z tváří pařížského fashion weeku. „Jsem věrná jednomu stylu. Stylu grunge údržbáře z královské rodiny, co někdy šlape....“

Ivana Mentlová

Její luxusní supertrendy vzhled vycházející i z charakteru její designérské práce s bohémskými a rock‘n‘rollovými prvky oslovuje spoustu jejích následovnic a skalních napodobitelek. "Někteří se s citem pro módu narodí a ostatní by si od nich měli nechat poradit. Inspirace je všude kolem nás.“

Nejstylovější české ženy
Nejstylovější české ženy | Zdroj: Profimedia.cz

Hana Jiříčková

V současnosti jedna z nejžádanějších modelek světa a také talentovaná výtvarnice žije momentálně v New Yorku. Samo toto spojení napovídá, že její cit pro oblékání nebude nuda. Vybírá si progresivní, uvolněné, často eklekticky poskládané grunge kousky a pokaždé při tom zůstává nelaciným způsobem neuvěřitelně sexy.

Simona Krainová

Stálice tuzemské módní scény dokonale ovládá sportovnější urban styl v hlavní roli s džínami, dávkou pohodlí v podobě trika nebo třeba s univerzální oversize bílou košilí, cizí jí ale není ani luxusnější vzhled. Má čitelný rukopis pro masy, a spousta žen se s ní tak ztotožnuje. Letos uvedla na trh svou první vlastní kolekci oblečení.

Eva Jiřičná

Věhlasná architektka ve svých bezmála osmasedmdesáti vypadá fantasticky! Je to i tím, že kromě sebe samé udržuje v kondici také svůj šatník. Je věrná minimalistickému vzhledu, klasickým prvkům, jako jsou bílá košile a černé kalhoty, výrazným šperkům a nepotkáte ji bez typicky nalakovaných nechtů a perfektně upravených vlasů.

Tereza Maxová

Pro modelku s aristokratickým vzhledem a oduševnělou tváří je charakteristický čistý, elegantní a ženský styl s lehkostí, který dokonale odráží její charisma. Typická je pro ni bílá nebo černá, nic divokého, ale sluší jí i jemný bohémský styl.

Nejstylovější české ženy
Nejstylovější české ženy | Zdroj: Profimedia.cz

Kateřina Winterová

Herečka a zpěvačka je odjakživa inspirativní. Podléhá trendům? „Nejčastěji v kabince při zkoušení, tam podléhám různým výkřikům. Naštěstí se celkem znám, takže k nim dostávám odvahu až když jsou vlastně out a už je tak nutně nepotřebuju. Svým nadčasovým kabátem pak dělám parádu třeba i desátou sezonu.“

Martha Issová

Herečce se syrskými kořeny dodávají osobitý charekter její tmavé přirozeně vlnité vlasy. V módě se nebojí experimentovat a s oblibou si vybírá modely českých designérů. Podpatky, nebo tenisky? „Nejraději střídám podpatky s teniskama. To mi přijde jako ideální, vyvážená kombinace.“

Greta Slezáková

Greta Slezáková Modelka s vytříbeným vkusem a rukopisem umí skvěle kombinovat nadčasové designérské kousky a vintage. Nepodléhá rychlým trendům, naopak s nimi zachází jako stylové Pařížanky. Ideální doplněk podle vás? „Hodinky. Člověk je může nosit každý den. Vyplatí se do nich investovat a vybrat si nadčasový kousek.“

Zuzana Stivínová

Zuzana Stivínová V hlavní roli jejího stylu je rudá rtěnka. Tato herečka patří mezi lidi, kteří když vejdou do místnosti, v momentě ji zaplní, a její excentričnost se odráží i v tom, co má na sobě. Dramatické barvy jako sytě červená, černá, leopardí potisk. S oblibou také nosí pánský dandy styl, ale zároveň u všeho zůstává ultra ženská.

Nejstylovější české ženy
Nejstylovější české ženy | Zdroj: Profimedia.cz

Ina T.

Módní bloggerka, která dodává nezaměnitelnou image třeba modelům Liběny Rochové. Jaký byl váš největší stylový omyl? „Mé dospívání bylo doslova protkáno módními faux pas. Kapsáče, nadrozměrné pánské oblečení nebo crossbody batoh. Každý omyl má ale smysl a člověk ho může využít k dalšímu rozvoji.“

Jitka Schneiderová

Drobná herečka se umí doslova vyloupnout v róbě na červeném koberci. Klasickým večerním šatům, ale i těm avantgardnějším modelům umí vdechnout potřebnou dávku ženskosti a v luxusních kouscích se pohybuje s přirozeností. V civilu ji pak potkáte v klasicky komfortním urban stylu.

Jana Krausová

Charizmatická herečka a nadaná výtvarnice miluje uvolněnou eleganci s přidanou hodnotou. Například bílou košili v oversize verzi a černé kalhoty v chic zkrácené délce. Ví, co jí sluší, nesklouzává k průměru a svým outfitům dodává šmrnc i skrze doplňky.

Libuše Šmuclerová

V mediální sféře působí od devadesátých let a svou image, především business vzhled, má vycizelovanou k dokonalosti a zaslouženému respektu. Nebojí se ani výraznějších prvků a ráda nechává při svém výběru vyniknout ženskou siluetu postavy.

Nejstylovější české ženy
Nejstylovější české ženy | Zdroj: Profimedia.cz

Klára Vytisová

Samozřejmou součástí image zpěvačky kapely Toxique je výrazný styl, se kterým si umí hravě poradit, jak při vystoupeních, tak v civilu. Kombinuje kousky highstreetových značek, designérské i vintage, a její oblékání se nejvíce blíží tomu londýnskému.

Adéla C Mazánková

Bloggerka věrná barevně střízlivému a čistému stylu. Jak často obměňujete šatník? „Když se dostanu do obchodu nebo mě zaujme nějaká on-line kampaň. Některý měsíc mi nepřibyde v šatníku nic, jindy třeba troje boty. Ráda bych naskočila na pravidlo One in one out.“

Článek připravila redakce OK! Magazine.

20 nejstylovějších českých žen. Která je vaše favoritka?

Kateřina Winterová
Kateřina Winterová | Zdroj: Profimedia.cz
Eva Jiřičná
Eva Jiřičná | Zdroj: Profimedia.cz
Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová | Zdroj: Profimedia.cz
Eva Herzigová
Eva Herzigová | Zdroj: Profimedia.cz
Anna Linhartová
Anna Linhartová | Zdroj: Profimedia.cz
Greta Slezáková
Greta Slezáková | Zdroj: Profimedia.cz
Ivana Mentlová
Ivana Mentlová | Zdroj: Profimedia.cz
Jana Krausová
Jana Krausová | Zdroj: Profimedia.cz
Libuše Šmuclerová
Libuše Šmuclerová | Zdroj: Profimedia.cz
Klára Vytisková
Klára Vytisková | Zdroj: Profimedia.cz
Aňa Geislerová
Aňa Geislerová | Zdroj: Profimedia.cz
Nejstylovější české ženy
Nejstylovější české ženy | Zdroj: Profimedia.cz
Nejstylovější české ženy
Nejstylovější české ženy | Zdroj: Profimedia.cz
Jana Plodková
Jana Plodková | Zdroj: Profimedia.cz
Martha Issová
Martha Issová | Zdroj: Profimedia.cz
Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová | Zdroj: Profimedia.cz
Daniela Peštová
Daniela Peštová | Zdroj: Profimedia.cz
Hana Jiřičková
Hana Jiřičková | Zdroj: Profimedia.cz