Cindy Crawford: Je jí čerstvých padesát. Co stojí za její krásou?

Před pětatřiceti lety si jeden novinový fotograf všiml hezké dívky. Jmenovala se Cindy. Následující rok se stala finalistkou prestižní soutěže Look of the year a začíná po ní šílet celý svět. Piha už není prvek, co ubírá na kráse, ale stává se symbolem sexy krásy. Téhle ženě jsme se chtěly podobat všechny.

Zajímá vás, jak o sebe pečuje bývalá americká topmodelka a herečka? Je jisté, že když pán bůh rozdával krásu a husté vlasy, seděla Cindy v první řadě.

Nikdo z mé rodiny si nikdy nemyslel, že bych mohla být vzorem.

Cindy Crawford 2016

Vlasy od Petera: " Peter Savic se stará o moje vlasy už od 80.let. Češe mě na nejrůznější akce a dělá to skvěle," pochvaluje si svého vlasového stylistu Cindy. kromě její hřívy upraveje Peter Savic vlasy i mnoha dalším zářivým hvězdám světového showbyznysu - třeba Madonně, Km Basinger, Susan Sarandon či Celine Dion.

Vlasy od Petera

Nicméně není to jen v genech, jak sama říká: „Lidé chtějí vypadat hezky v minutě, ale u mě je to o dlouhodobém přístupu. Nezačínám cvičit teď, dělám to od dvaceti, dopřávám si dostatek spánku, nekouřím. Za týden ani za měsíc se výsledky nedostaví, pokud ale budete důslední déle než rok, bude to na vás vidět.

Moje přítelkyně maskérka Sonia Kashuk mi před lety představila pleťové oleje, bez kterých už si život nedokážu představit. Nebojte se je používat namísto krému pod make-up, který pak půjde hladce roztírat. Mám na to takový trik - pár kapek oleje nanést na dlaně, zahřát ho a pak jej doslova vtlačit do kůže. Nejraději ze všeho mám růžový olej," prozrazuje Cindy, která svou vlastní kosmetickou péči prodává na stránkách www.meaningfulbeauty. com.

Cindy Crawford

Věrná je taky pudrovému make-upu od značky Guerlain, který má jemnou, skoro až pěnovou texturu, tvářence v tyčince Argan Color Stick (www.josiemaran.com), kterou nanáší za pomoci štětce, a paletě s očními stíny značky Charlotte Tilbury (www.charlottetilbury.com). Vlasovým stylingem naopak velmi šetří a po dovolené si vždy vlasy zkracuje o pět centimetrů, aby vypadaly zdravě, a nechává je uschnout jen tak na vzduchu. „Skvěle se mi osvědčil kondicionér Perfect Hair Day 5-in-1 Styling Treatment, pro který si chodím do Sephory. Používám ho na umyté vlasy," dodává Cindy.

Nejen krásná, ale i šťastná. Už osmnáct let je vdaná za Randea Gerbera, s nímž má syna Presleyho a dceru Kaiu. ta jde ve stopách matky a nafotila titulní stranu pro americký magazín POP. I když se šíří zvěsti, že se rodna rozpadá, poslední fotografie z instagramového účtu kodelky mluví o opaku.

Článek připravila redakce časopisu OK!Magazine.