Emmanuella Alt

Emmanuella Alt Zdroj: Profimedia.cz

Džíny, tričko a sako. Jednoduchý styl šéfredaktorky francouzské Vogue

K tomu, abyste byla stylová, slušelo vám to a působila jste přirozeně, nepotřebujete hodiny hledání a promýšlení kombinací, co na sebe. Obdivujete Francouzky, jak to dělají? Inspirujte se od té módně nejvyšší, šéfredaktorky francouzské Vogue, Emmanuelle Alt. Stačí vám  několikery kalhoty, trička a sako. 

Každý den pod drobnohledem mnoha lidí módního průmyslu, vystavena fotoaparátům, kamerám a vždy jí to sluší. Za svůj styling sklízí jeden úspěch za druhým. Minimum make-upu, úzké kahoty, triko, košili nebo sako, a její osobnost. V práci, kterou Emmanuelle dělá, se výrazně odráží její styl. Ten je velmi prostý, nenucená elegance v podobě Alt je androgynní i sexy, jednoduchá i rafinovaná.

Zapomeňte na módní návrháře. Džíny, svetr nebo tričko a úzké sako. Když je to tak akorát, není vidět úsilí, je to neodolatelné.

Šatník staví na klasice, kterou ozvláštňuje jedinečným stylingem a efektními doplňky. K jejím zamilovaným kouskům patří sako a naprostou top barvou je pro ni černá. Nepotrpí si na zbytečné ozdoby ani sukně.

Pracovala pro francouzskou verzi Vogue deset let jako módní ředitelka a zástupkyně šéfredaktorky. Předtím byla v magazínu Mixte a pět let strávila jako editorka 20 ans. Od 1. února 2011 je Emmanuelle šéfredaktorka francouzské Vogue, kdy vystřídala svou předchůdkyni Carine Roitfeld. Emmanuelle má dvě děti, manžela Francka Duranda, uměleckého ředitele Isabel Marant.

Emmanuelle Alt (49 let)

Francouzské dívky mají stále kulturu Jane Birkin. Můžou jít ven jen tak, bez make-upu, a s rozpuštěnými vlasy.

Barvy a divoké vzory v jejím stylu nehledejte. Sem tam nějaká růžová, samozřejmě v kombinaci s černou a leopardí kabát. Tím jsme s barevností skončili.

Nemám ráda vodu. Piju dietní kolu. Nekouřím, nepiju alkohol a nevysedávám v kavárnách. Nedělám jógu, pilates, a tyhle věci. Nenávidím fyzickou námahu, neběhám, ale jsem super-energická. Make-up? Jen černé oči a je to. Moje vlasy? Nechodím do kadeřnictví, jen si vždy vlasy cca o palec ostříhám. Nejsem si jistá, že jsem Francouzka. Myslíte si, že nejsem dost chytrá?

Posuďte sami, zda Emmanuelle dobře reprezentuje francouzskou Vogue. Podívejte se do fotogalerie a můžete čerpat inspiraci.