Herečka Audrey Hepburn byla ve Snídani u Tiffanyho nepřekonatelná

Herečka Audrey Hepburn byla ve Snídani u Tiffanyho nepřekonatelná Zdroj: Profimedia

.
2
Fotogalerie

Jak dlouhé perly nosit, aby vám slušely

Otázka, se kterou si lámeme hlavu, když kupujeme šperk. Není moc dlouhý, nebo krátký? O to víc, jedná-li se o perlový náhrdelník. Začíná čas slavností a večírků a perlový šperk bude opět na výsluní. Ale proč ho nosit jen na ples? Okořeňte jím běžný outfit a zaperlete.

Druhy perlových náhrdelníků podle délky

Obecně platí, že drobnější dívky by měly nosit drobnější perly, starším ženám se doporučuje zvolit větší velikost perel.Za střední velikost, která sluší všem typům žen, považujeme průměr 6-7 mm. Délku pak volíme dle příležitosti.

Collar (límeček), přibližně délka 33 cm

Vypadá jednoduše, je elegantní, často je jen z jedné šňůry, hodí se neformálnímu obleku ale i pro výjimečné příležitosti.Těsně obepíná krk a vynikne v šatech do V, v lodičkových výstřižích a v oblečení bez ramínek.

Choker (obojek), asi 41 cm

Volně spočívá na klíčních kostech. Hodí se ke všem typům výstřihů i k ležérnější módě. Tato délka sluší větším perlám, velmi dobře vypadá i jako víceřadý náhrdelník.

Klasický náhrdelník (princezna), délka 45cm

Nejpopulárnější délka, z jedné šňůry, dvou, nebo více. Elegantní, ženský, hodí se k mladším i starším dámám. Dobře vynikne v hlubokém výstřihu i na roláku. Nejuniverzálnější použití.

Matinee (odpoledne), délka 60 cm

Výborná pro neformální oblek ale také pro business oblečení. Halenky, sukně, šaty, košile.

Opera, délka 80 - 90 cm

Výborně se hodí k dlouhým šatům, nebo rolákům. Nosí se jedna šňůra, dvě i více, často v různých barvách. Když se omotá dvakrát, vypadá jako dvojitý krátký náhrdelník (choker). Vytváří zajímavý kontrast k vysoko položeným výstřihům.

Rope (šňůra), délka delší než 100 cm

Jsou velmi variabilní. Lze je nosit s uzlem, nebo obtočené kolem zápěstí. Velmi elegantní a rafinovaný, omotání třikrát tvoří známý Coco Chanel náhrdelník. Nabízí mnoho kombinací: s jiným náhrdelníkem, dvakrát kolem krku, umotání na uzel, zamotaný dvakrát, nebo zkrácený sponkou.

Už víte jak na to a můžete zaperlit. co třeba hned zítra do práce.