Matcha – pomáhá s nadbytečnými kily i s detoxem organismu | Ženy.cz
 

Matcha – pomáhá s nadbytečnými kily i s detoxem organismu

2. dubna 2018
Matcha – pomáhá s nadbytečnými kily i s detoxem organismu
• Foto: Shutterstock

Milují ho na celém světě. Na východě je to tradiční japonský nápoj. Na západě ho zbožňují hlavně celebrity, protože jim pomáhá v boji s nadbytečnými kily a s detoxem organismu. Seznamte se s čajem matcha.

Na první pohled vypadá jako nazelenalá mouka, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že se jedná o zelený čaj v té nejkoncentrovanější podobě. Milují ho jak odborníci na výživu, tak celebrity, které se starají o své tělo, a propadla mu například i herečka Gwyneth Paltrow.

Tento speciální zelený čaj má formu jemného prášku a po staletí se používal při tradičních japonských čajových obřadech. Funguje jako spalovač tuků, bojovník proti rakovině a zrychlovač metabolismu. Dokáže regenerovat poškozené buňky, zvyšuje sportovní výkony a obsahuje až stokrát víc látek prospěšných pro tělo než obyčejné zelené čaje.

Skryté tajemství matchy je v jejích polyfenolových sloučeninách, takzvaných katechinech, které patří mezi antioxidanty. Tyto látky mohou totiž podle NCI (National Cancer Institute) pomáhat předcházet rakovině. Bylo klinicky prokázáno, že dokážou vychytávat volné radikály a chránit buňky před poškozením DNA.

Také podporují imunitu a chrání před ultrafialovým zářením. Podle dalších studií amerických zdravotnických magazínů se ukazuje, že katechiny obsažené v čaji matcha mohou také zrychlit metabolismus, a díky tomu vám pomohou zbavit se tělesného podkožního tuku. Je ale nutné zkonzumovat jich denně alespoň 690 miligramů. Skvěle působila matcha i na sportovce, kteří se zaměřovali na intervalový trénink a potřebovali se zbavit únavy a rychleji regenerovat tělo.

Co jste ještě nevěděli?

Původně pochází matcha z Číny, ale daleko více se ujala v Japonsku, kde jí přezdívají zelené zlato.

V Číně se rozšířila díky buddhistickým mnichům, v Japonsku si ji oblíbili samurajové.

Na přípravu matchy se zpracovávají lístky z čajovníku čínského. Již v dávných dobách lidé zjistili, že nejúčinnější je matcha v mletém stavu.

Neobsahuje kofein, takže nezpůsobuje závislost.

Pokud chcete zhubnout, je ideální přidat šálek matchy před každým jídlem. Matcha není pro děti.

Chuť čaje je typicky sladká a barva smaragdově zelená.

Jednu unci čaje byste získali mletím přibližně za jednu hodinu.

Matchu můžete využít nejen k pití, ale také k přípravě různých jídel (lze ji přidat do jogurtu, smoothie, kaší, zmrzliny, sušenek a dalších dezertů či pokrmů).

Vzhledem k tomu, že jde o skvělý antioxidant, můžete si z ní připravit také pleťovou masku. Zlepšení pokožky ale dosáhnete již samotným pravidelným pitím tohoto zeleného skvostu.

Článek připravila redakce časopisu Dieta. Aktuální číslo je v prodeji právě teď. Můžete si ho objednat pomocí SMS:

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

DIETA1804W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: DIETA1804W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 50 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cninvest.cz, www.platmobilem.cz.

Autor: Eva Lokajová
Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!