Monika Marešová slaví 40! Jak se proměnila po boku Leoše Mareše?

Moniku Marešovou, dříve Koblížkovou, sleduje na Instagramu 400 tisíc lidí, což ji pasuje na jednu z nejúspěšnějších tuzemských influencerek. Její doménou je hlavně móda, proto se pojďme u příležitosti jejích 40. narozenin podívat, jak se za posledních šest let, kdy se těší zájmu veřejnosti, změnil její styl. 

Na Instagramu zveřejnila jen nenápadnou fotku s kouskem dortu a komentářem cheat day (hřešící den), ne každý se tudíž dovtípil, že právě dneska slaví čtyřicátiny. Ale je to tak, Monika Marešová, módní influencerka a manželka úspěšného moderátora, se narodila 7. března 1981.

Loading

Monika Marešová je pro českou módu skutečnou celebritou

Jakmile se objeví na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, aby podpořila třeba návrháře Zoltána Tótha, je kolem ní rušno. Její styl je kompaktní a pokaždé trefou do černého. Na různých eventech dokáže překvapit i výstředními a sexy kousky, vždycky ale dbá, aby výsledný dojem působil tak, jak má: luxusně a cool. Anebo bez kompromisů elegantně, což se ukázalo třeba na oslavě osmdesátin Karla Gotta, kde s Leošem jako jedni z mála hostů zvládli očekávaný dress-code.

2019: Osmdesátiny Karla Gotta

V soukromí se zase Monika Marešová pevně drží toho, co na Instagramu nejvíc funguje: ležérního minimalismu a silných světových brandů, jako jsou Celine, Bottega Veneta nebo Dior. Současně drží tempo se zahraničními influencerkami, a pokud jde o nové „must have“ kousky, jako je třeba kabelka Cleo od Prady, patří k těm, které je mívají mezi prvními.

Loading

Monika Marešová (dříve Koblížková) poznala Leoše Mareše na svatbě svého kamaráda, stylisty Filipa Vaňka před necelými šesti lety. Do té doby byla známá jen v úzkém kruhu lidí z módní a novinářské branže a na Instagramu ji sledovalo pár tisíc nadšenců. Už tehdy však měla svůj styl, který byl jednoduchý, minimalistický, trochu rock chic, trochu tomboy. Ale teprve s Leošem po boku se stala skutečnou influencerkou, kterou firmy (jako třeba aktuálně Zalando) platí za to, aby si na sebe vzala jejich oblečení a vyfotila se v něm. A funguje to i z druhé strany – fanoušci touží po informacích, co si obléká na sebe.

2015: Benefiční tančírna Star Dance

Památné jsou například její kreace na festivalu v Karlových Varech: V roce 2016 překvapila narůžovělými baby-doll šaty značky The 2nd Skin Co., o rok později průsvitnými lila šaty s červenou stuhou v pase a prodlouženými vlasy ve stylu Kim Kardashian.

2017: V šatech Filipa Vaňka na Unicredit party v Karlových Varech

Na druhou stranu v soukromí je to pořád Monika, která miluje jednoduchá (a klidně i levná) trička, tílka, mikiny a úzké džíny. Na čem naopak nešetří, jsou kabelky a boty. Potrpí si hlavně na značky, které se těší oblibě mileniálů i ve světě: Gucci, Balenciaga, Chanel, Dior, Givenchy, Céline, Acné Studios, YSL, Alexander Wang... Tedy mix nadčasového minimalismu i cool extravagance. Z lokálních tvůrců spolupracuje například s Ivanou Mentlovou.

TIP NA VIDEO: Jak probíhalo focení s Monikou Marešovou pro časopis Dieta?

Vegas Baby #bluesky #fun #streetstyle

Příspěvek sdílený Monika Marešová (@monikamaresova),Pro 30, 2017 v 2:42 PST

Autumn mood 🍂 #ootd #streetstyle

Příspěvek sdílený Monika Marešová (@monikamaresova),Říj 23, 2017 v 9:59 PDT

Podívejte se do fotogalerie, jak se proměnil styl Moniky Marešové.