Paris Hilton je 40! Díky bohu, že je doba její módní slávy za námi!

17. února 2021 • 17:49
Paris Hilton • Foto: Profimedia.cz

Paris Hilton – Kim Kardashian přelomu milénia, kterou jste buď obdivovali, nebo nesnášeli. A také živoucí důkaz, že ani za peníze si styl nekoupíte. Pojďme si připomenout některé její outfity a společně doufat, že se tahle móda už nikdy nevrátí. 

Paris Hilton, vrcholný a současně pokleslý symbol blahobytu a konzumní zábavy přelomu milénia, ale také svého druhu módní ikona. Záleží, z jakého se na módu díváte úhlu. Dědičce podílu v hotelovém impériu Hilton nelze upřít vliv na určité trendy, dokonce i takové, které dnes slaví comeback – jako třeba její legendární narozeninové šaty z oslavy jednadvacetin, kterými se pro sezonu jaro a léto inspiroval módní dům Balmain. Anebo kultovní „froté“ teplákovky Juicy Couture, které měla tahle neúnavná newyorská party girl snad ve všech možných odstínech. I ty se možná vrátí, jelikož móda miluje sebeironii. (Koneckonců, jiný hit té doby, totiž zbožňované i vysmívané válenky Ugg, už si cestu zpět prošlapal.)

Paris Hilton Paris Hilton Autor: Profimedia.cz

Paris Hilton byla typickým produktem své doby. Slavná, protože je slavná. Spolu s kamarádkou Nicole Richie účinkovala v reality show Simple Life, ale větší senzaci způsobil v roce 2003 únik sexuální videonahrávky, na které je zachycena se svým tehdejším přítelem Rickem Salomonem (právě on s největší pravděpodobností zodpovídal za onen „únik“). Hilton z toho tehdy vytěžila kontroverzní popularitu, která ji později mediálně zařadila na stejnou lavici jako Lindsay Lohan, jež řídila pod vlivem, nebo Britney Spears, která si oholila hlavu. Být celebritou během „noughties“, jak se dekádě po roce 2000 říká, zkrátka nebylo tak jednoduché – koho pravidelně nefotili paparazzi, ten jako by nebyl.

„Lidé si myslí, že jsem první influencerkou vůbec, ale já si občas říkám, že jsem spíš napomohla stvořit monstrum,“ zamýšlí se Paris ve svém velmi upřímném dokumentu This Is Paris, který je k mání na Youtube a ve kterém mimo jiné Nicky Hilton sestru zpovídá, jak vnímá fakt, že jí táhne na čtyřicet a ještě nemá děti. „Chtěla bych mít aspoň příležitost je mít. Ale aspoň jsem si nechala zmrazit vajíčka,“ přiznává Paris. Mimochodem, z jejího přátelství později vytěžila svou masivní slávu Kim Kardashian, ale té k tomu kromě uniklé sexuální videonahrávky pomohly i sociální sítě. A zbytek je historie...

Dnes má Paris Hilton novou kariéru, před Covidem se docela úspěšně zavedla jako DJka, stvořila vlastní značku parfémů a také pózuje v módních kampaních (například pro značku Coach nebo Skims, kterou založila Kim Kardashian). I když by v podstatě pracovat nemusela, záleží jí na tom, aby se dostala z vlivu své bohaté rodiny a dokázala si vydělat i sama, jak prozradila časopisu Forbes. Také na své narozeniny zveřejnila, že se zasnoubila... Už poněkolikáté. Jedno se jí ale upřít nedá. I po dvaceti letech zůstává věrná svému stylu a s humorem dokáže těžit ze své tehdejší reputace. Otázkou je, na kolik je to dobrá zpráva pro milovníky módy. Umíte si představit, že by byl styl Paris Hilton znovu cool?

Paris Hilton Paris Hilton Autor: Profimedia.cz

Galerie: Paris Hilton a její styl (který se snad nevrátí)

Fotogalerie

30 fotografií

 

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy