Jak zrychlit metabolismus, když je vám 20, 30, 40 nebo 50 let? Pokaždé jinak!

Řada žen to poznala na vlastní kůži a odborníci to potvrzují: Ve dvaceti jde hubnutí skoro samo, v padesáti se nadřete mnohem více. Svůj vliv na to má pochopitelně životní styl, ale také metabolismus, jehož rychlost se s věkem mění. Na co se tedy zaměřit ve dvaceti a na co v padesáti, abyste snáze shodila nadbytečná kila?

Když je vám 20

V tomto věku vás pomalé spalování trápit nebude. Dvě nebo tři kila jdou dolů skoro sama, váš nastartovaný metabolismus spaluje nejrychleji v celém životě. Pomyslného vrcholu v rychlosti spalování dosáhne každý trochu jindy, obecně se udává, že nejpozději kolem 25. roku. Do té doby také tělo buduje kosti. Poté už začne rychlost spalování klesat a mnozí si s nadcházející třicítkou uvědomují, že nemohou jíst úplně to samé jako před deseti lety, aby nepřibrali.

Naše rada proto zní: vybudujte si zdravé návyky, oceníte je i v pozdějším věku. Choďte sportovat, ideálně 5x týdně. To samé platí o jídle - teď sice klidně můžete jíst v fast foodech a na vaší postavě se to neprojeví, za pár let to tak určitě nebude. Začněte proto myslet na zdravé a vyvážené jídlo už teď.