Hubnutí doma: Nejlepší pomůcky na zpevnění těla a shození kil | Ženy.cz
 


Cvičení doma: Nejlepší pomůcky na hubnutí nebo zpevnění problémových partií

17. května 2018
Zkuste pořádné kliky! • Zdroj:Adam Balažovič

Pakliže se vám do fitcentra nechce, vůbec tam nemusíte a můžete se hýbat v klidu domova a bez pohledů zvědavců. Čím můžete vybavit svou domácí „tělocvičnu“?

Činky

Nejjednodušší a nejvyužitelnější pomůcky. Existují stovky cvičení, která s nimi můžete dělat. Když máte tu možnost, pořiďte si dvoje (těžší a lehčí), získáte tak větší variabilitu. V případě nouze můžete místo činek využít například PET láhve s vodou. Víte, že skvěle fungují, když potřebujete například zhubnout paže?

Balanční podložky (bosu a spol.)

Jsou skvělé pro posilování středu těla. Při některých cvičeních je můžete využít jako lavičku, jiné cviky zase díky nim trošku ztížíte.

Posilovací gumy

Ty s větším odporem jsou skvělé například při dřepech, kdežto ty slabší probudí hlubší, méně procvičované svaly, například na bocích a zadku. Skvělé jsou ale také na posílení tricepsů.

Kettlebelly

Mají v podstatě stejné využití jako činky, ale díky svému tvaru jsou všestrannější.

Hrazda

Nepotřebujete na ni moc místa, stačí ji namontovat mezi dveře, a pak už můžete posilovat ruce pravidelnými přitahovacími cviky.

Švihadlo

Je levné, efektivní, přenosné, spálíte díky němu spoustu kalorií a posílíte srdce. Ideální kardio na doma i rozcvičku pro zahřátí. Jen pozor na sousedy.

Pěnový válec

Krátká masáž pěnovým válcem pomůže namoženým a zatuhlým svalům a dokáže uvolnit fascie (obaly svalů). Díky tomu se zlepší regenerace a pružnost vašeho těla

Lavička nebo step

Tahle velmi variabilní pomůcka se hodí jak pro posilování s vlastní vahou, tak pro snadnou rozcvičku (rychlé výstupy v rytmu).

Základní informaci o tom, jestli máte nadváhu, vám dá naše BMI kalkulačka.

Článek vyšel v časopise Dieta.

Autor: redakce Dieta
Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!