Cvičení doma: Nejlepší pomůcky na hubnutí nebo zpevnění problémových partií

17. května 2018
360p
Zkuste pořádné kliky! • Zdroj: Adam Balažovič

Pakliže se vám do fitcentra nechce, vůbec tam nemusíte a můžete se hýbat v klidu domova a bez pohledů zvědavců. Čím můžete vybavit svou domácí „tělocvičnu“?

Činky

Nejjednodušší a nejvyužitelnější pomůcky. Existují stovky cvičení, která s nimi můžete dělat. Když máte tu možnost, pořiďte si dvoje (těžší a lehčí), získáte tak větší variabilitu. V případě nouze můžete místo činek využít například PET láhve s vodou. Víte, že skvěle fungují, když potřebujete například zhubnout paže?

Balanční podložky (bosu a spol.)

Jsou skvělé pro posilování středu těla. Při některých cvičeních je můžete využít jako lavičku, jiné cviky zase díky nim trošku ztížíte.

Posilovací gumy

Ty s větším odporem jsou skvělé například při dřepech, kdežto ty slabší probudí hlubší, méně procvičované svaly, například na bocích a zadku. Skvělé jsou ale také na posílení tricepsů.

Kettlebelly

Mají v podstatě stejné využití jako činky, ale díky svému tvaru jsou všestrannější.

Hrazda

Nepotřebujete na ni moc místa, stačí ji namontovat mezi dveře, a pak už můžete posilovat ruce pravidelnými přitahovacími cviky.

Švihadlo

Je levné, efektivní, přenosné, spálíte díky němu spoustu kalorií a posílíte srdce. Ideální kardio na doma i rozcvičku pro zahřátí. Jen pozor na sousedy.

Pěnový válec

Krátká masáž pěnovým válcem pomůže namoženým a zatuhlým svalům a dokáže uvolnit fascie (obaly svalů). Díky tomu se zlepší regenerace a pružnost vašeho těla

Lavička nebo step

Tahle velmi variabilní pomůcka se hodí jak pro posilování s vlastní vahou, tak pro snadnou rozcvičku (rychlé výstupy v rytmu).

Článek vyšel v časopise Dieta.

Kupte si aktuální číslo přes sms:

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

DIETA1805W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: DIETA1805W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 50 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cninvest.cz, www.platmobilem.cz.

 

Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. S námi zhubnete zdravě a napořád!

 

1080p 720p 360p