Cvičení doma: Nejlepší pomůcky na hubnutí nebo zpevnění problémových partií

17. května 2018
360p
Zkuste pořádné kliky! • Zdroj: Adam Balažovič

Pakliže se vám do fitcentra nechce, vůbec tam nemusíte a můžete se hýbat v klidu domova a bez pohledů zvědavců. Čím můžete vybavit svou domácí „tělocvičnu“?

Činky

Nejjednodušší a nejvyužitelnější pomůcky. Existují stovky cvičení, která s nimi můžete dělat. Když máte tu možnost, pořiďte si dvoje (těžší a lehčí), získáte tak větší variabilitu. V případě nouze můžete místo činek využít například PET láhve s vodou. Víte, že skvěle fungují, když potřebujete například zhubnout paže?

Balanční podložky (bosu a spol.)

Jsou skvělé pro posilování středu těla. Při některých cvičeních je můžete využít jako lavičku, jiné cviky zase díky nim trošku ztížíte.

Posilovací gumy

Ty s větším odporem jsou skvělé například při dřepech, kdežto ty slabší probudí hlubší, méně procvičované svaly, například na bocích a zadku. Skvělé jsou ale také na posílení tricepsů.

Kettlebelly

Mají v podstatě stejné využití jako činky, ale díky svému tvaru jsou všestrannější.

Hrazda

Nepotřebujete na ni moc místa, stačí ji namontovat mezi dveře, a pak už můžete posilovat ruce pravidelnými přitahovacími cviky.

Švihadlo

Je levné, efektivní, přenosné, spálíte díky němu spoustu kalorií a posílíte srdce. Ideální kardio na doma i rozcvičku pro zahřátí. Jen pozor na sousedy.

Pěnový válec

Krátká masáž pěnovým válcem pomůže namoženým a zatuhlým svalům a dokáže uvolnit fascie (obaly svalů). Díky tomu se zlepší regenerace a pružnost vašeho těla

Lavička nebo step

Tahle velmi variabilní pomůcka se hodí jak pro posilování s vlastní vahou, tak pro snadnou rozcvičku (rychlé výstupy v rytmu).

Článek vyšel v časopise Dieta.

Kupte si aktuální číslo přes sms:

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

DIETA1805W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: DIETA1805W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 50 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cninvest.cz, www.platmobilem.cz.

 

Klíčová slova:  dietacvičeníjak zhubnout
Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Jak zhubnout – vše, co potřebujete pro zdravé a krásné tělo

Které místo Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem

Ty nejlepší tipy a triky na zhubnutí připravené ve spolupráci s odborníky. Spousta praktických rad a návodů. S námi to dokážete!

Jak zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg, 20 kg. Jak zhubnout boky, zadek a paže. Jak na ploché břicho. Hubnutí po porodu. Atkinsonova dieta. Keto dieta. Jak zhubnout bez pohybu.