.

. Zdroj: iStock.com

Nonstop ve stresu: Tato znamení jsou věčně nervní a mají sklony k depresím

O stresu se mluví jako o jedné z velkých nemocí naší doby. Když jste ve stresu, váš mozek a vaše tělo se s ním snaží nějak vypořádat. Jak – to určuje vaše povaha. A tu zase ovlivňuje znamení, ve kterém jste se narodili. Následující znamení mají křehkou psychiku a jsou náchylnější k duševním obtížím. Patříte mezi ně?

Vodnář

Vodnáři jsou známí tím, že jsou cool a nad věcí, ale právě proto se mohou nechtěně vystavit velkému stresu – například když se jim nakupí práce, která hrozně dlouho nehořela a najednou hoří. Toto vzdušné znamení se zároveň snaží chovat ke všem lidem příjemně, což mu trochu paradoxně může způsobit pocity úzkosti. Vodnáři chtějí být jiní a jedineční, ale chtějí také zapadnout a touží po tom, aby je ostatní měli rádi.

TIP NA VIDEO: Horoskop na rok 2022

Video placeholde

Článek pokračuje na další straně. >>>

Pokračování 2 / 6

Ryby

Zatímco Ryby mohou navenek působit odtažitě a chladně, uvnitř se odehrává doslova kolotoč všech možných úzkostí. Toto znamení je velmi intuitivní, což znamená, že přijímá spoustu emocionálních informací najednou. Kvůli tomu mohou Ryby zapomenout na nastavení zdravých hranic: chtějí totiž vyslyšet a pomoci všem. A všem se také zavděčit. Výsledek? Vystresují se z toho do extrému a může je přepadnout panika a úzkost.

Pokračování 3 / 6

Rak

Zatímco Ryby jsou léčitelky, Rak je emocionální houba zvěrokruhu. Tohle znamení skutečně cítí to, co cítíte vy. Co víc: vládne mu Měsíc, který dokáže měnit nálady jako na houpačce. Proto jsou Raci hodně náladoví. A vzhledem k tomu, že Raci tyto věci – Měsíc nebo emoce ostatních – z logiky věci nemohou ovládat, často se cítí mimo kontrolu a stresují se, protože si neumí udržet stabilitu. Jsou to opravdoví nerváci.

Pokračování 4 / 6

Váhy

Váhy jsou od narození laskavé a velkodušné: chtějí, aby všichni byli šťastní. Na první pohled je to skvělá kvalita, má to však svá ale. Váhy si na bedra nakládají až příliš mnoho pocitů těch druhých. Udělají cokoliv, aby se ostatní cítili šťastně, a to i na úkor své osobní spokojenosti. Odsouvají své vlastní potřeby na vedlejší kolej tak dlouho, dokud nejsou docela vyčerpané a úzkostné.

Pokračování 5 / 6

Panna

Zrozenci ve znamení Panny by v tomto seznamu nemohli chybět. Jsou to pracanti zvěrokruhu a právě jejich sklony k workoholismu je dohánějí na pokraj psychických sil. Když máte neustále tolik práce, máte pocit, že to nikdy neskončí. Není čas na relax a volný čas, a tak přichází vyčerpání a s ním pocit selhání. Milé Panny, tlak na neustálou produktivitu není udržitelný. Zpomalte, než to špatně dopadne!

Pokračování 6 / 6

Blíženci

Blíženci patří mezi nejvíce úzkostná znamení. Jejich živel vzduch vládne rozumu a intelektu, takže je přirozené, že je velmi často pohltí jejich vlastní myšlenky. Právě těch má toto znamení i milion za vteřinu – podobně jako lidé s ADHD. Protože se mysl Blíženců pohybuje nadsvětelnou rychlostí, snadno se zahltí. Jediný způsob, jak se zklidnit, je zvolnit, naučit se dýchat a především říkat ne.

Doporučujeme

Načíst další články