...

... Zdroj: istock.com

Svatební cesta snů: Kde zažijete tu nejkrásnější romantiku?

Svatební cesta je takový zasloužený relax po plánování svatby a také prvním místem, kde si ženich a nevěsta užijí první chvíle jako opravdový manželský pár. Možná máte svou jasnou představu, kam a jak chcete jet. Těm, kteří váhají, určitě přijde vhod pár našich tipů.

Naprosto zásadní bude v případě plánování líbánek svatební rozpočet. Ten se dá ovšem značně vylepšit během svatby, protože právě finanční příspěvek na svatební cestu bývá čím dál tím častěji oblíbeným svatebním darem. Pak už se plánuje mnohem lépe.

Romantická města v Evropě

Paříž, Barcelona, Řím nebo Benátky, to jsou ty nejoblíbenější destinace pro několikadenní líbánkový pobyt. Fantastická architektura, útulné kavárničky a romantické večery dodají vašim prvním společným krokům nezapomenutelnou atmosféru. Kromě odpočinku zároveň můžete poznávat tamní kulturu, podnikat výlety i ochutnávat místní speciality. Evropská města jsou ideální pro novomanžele, kteří chtějí zkombinovat akční i odpočinkové líbánky.

Co stojí za to vidět:

Paříž: Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame (katedrála Matky Boží známá z Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži), Louvre, Les Champs Élysées (nejdelší a nejznámější ulice v Paříži plná obchodů, kaváren a restaurací), bazilika Sacré-Coeur

Barcelona: Bazilika Sagrada Familia (symbol Barcelony navržený geniálním architektem Antonim Gaudím), Olympic Port, L'Aquarium (akvárium s více než 4000 živočichy), Güellův park, Les Rambles (nejslavnější barcelonská promenáda)

Řím: Koloseum, Fontána di Trevi, náměstí Piazza Navona, hrad Castello Sant´Angelo, Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

Benátky: Plavba v gondole, náměstí Piazza San Marco, projížďka Canalem Grande, most Ponte di Rialto (jeden ze čtyř mostů, které vedou přes Canal Grande), věž Campanile

Pokud vás tento nápad oslovil, máme pro vás ještě jednu velmi důležitou a potěšující zprávu: Právě teď můžete vyhrát v naší soutěži dvě zpáteční letenky do Benátek od Českých aerolinií, a zažít tak opravdovou svatební cestu snů!

Více informací získáte ZDE!

Exotika

Pláže s bílým pískem, průzračná voda, netradiční kuchyně, to jsou lákadla exotických dovolených, které jsou jako svatební cesty stále více v kurzu. Můžete čekat na výhodný last minute nebo se těšit z plánování dovolené na vlastní pěst. Stále více párů jezdí za exotikou na cesty předsvatební nebo posvatební – záleží na tom, kdy najdou výhodné letenky, nejlepší počasí v dané zemi a také kdy si mohou vzít volno v práci na delší dobu. Mezi nejoblíbenější destinace patří Bali, Filipíny, Kuba nebo Thajsko.

Možná si říkáte, že taková svatební cesta je pro vás finančně naprosto nepředstavitelná. Když ovšem nebudete nutně trvat na tom, že musí odletět nejpozději týden po svatbě a budete několikrát denně sledovat akční nabídky různých leteckých společností, můžete pořídit zpáteční letenku třeba do Thajska za 8 tisíc.

Kterou destinaci si vybrat?

Bali:Ne nadarmo je Bali stále více oblíbenější destinací jak na líbánky, tak na exotickou dovolenou. Letenky do tohoto ráje pořídíte zhruba od 12 tisíc výše. Další náklady už jsou velmi malé. Bali vám nabídne nádhernou přírodu, jedinečnou kulturu, teplé moře, krásné počasí i božské jídlo. Na své si přijdou také milovníci potápění a surfování.

Filipíny: Zhruba v podobné cenové relaci pořídíte i letenky na Filipíny, o kterých se říká, že jsou doslova lékem na dobrou náladu. Přestože jsou Filipínci velmi chudí, patří podle průzkumů mezi nejšťastnější národy na světe. A nesmíme zapomenout ani na to, že místní pláže a ostrovy patří mezi nejkrásnější. Vydejte se na Filipíny mezi listopadem a březnem, ať si zkrátíte českou zimu tropickými teplotami.

Kuba: Na Kubě poznáte opravdový ráj, ale i místo, kde se doslova zastavil čas. Oslní vás bělostné pláže, azurově průzračné moře i luxus, který vám jako turistovi poskytnou. Když vyrazíte mimo oblíbená turistická místa, poznáte, co je to pravá Kuba. Ospalá atmosféra, stará auta, ale velmi přívětiví lidé. Téměř povinností je návštěva hlavního města Havany a také výlet za exotickou faunou a florou do bohatého vnitrozemí. Ceny letenek se hodně mění. Dnes koupíte zpáteční na Kubu za 20 tisíc, o pár dní později klidně za 14 tisíc.

Thajsko: Tuto zemi si zamilujete. Čeká na vás nedotčená příroda, thajské speciality za pár korun, monumentální buddhistické chrámy a překrásné pláže. Vyrazit do Thajska je nejlepší mezi listopadem a únorem. Nejvyhledávanějšími oblastmi jsou Bangkok, ostrov Phuket, město Chiang Mai nebo ostrovy Krabi a Phi Phi. Líbánky v Thajsku naplánujte na období mezi listopadem až únorem.

Odpočinek na pláži

Lákají vás nejvíce vyhřáté pláže, moře, sluníčko a absolutní relax na lehátku? I takové svatební cesty jsou velmi oblíbené. Co takhle Madeira, ostrov věčného jara či zelená perla Atlantiku? Nebo Mauricius, modrý klenot Indického oceánu?

Madeira

Na portugalském souostroví celoročně neklesá teplota pod 20 stupňů, a tak si můžete termín vaší cesty naplánovat podle toho, po jakém počasí toužíte. Pokud se chcete hlavně koupat v moři a povalovat na pláži, ideální pro návštěvu jsou letní měsíce. Za vidění rozhodně stojí útes Cabo Girao, nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo, hlavní město Funchal, kde si můžete zaplavat s delfíny, sledovat kosatky nebo navštívit místní vyhlášené taverny.

Mauricius

Na africkém Mauriciu je nejtepleji od listopadu do března (28–31 stupňů). Když se přeci jen rozhodnete čtení na pláži a koupání proložit i jinou aktivitou, přijde si na své každý. Například šnorchlování a potápění je tu díky bohatému podmořskému životu jedno z nejlepších. Můžete vyrazit i na výlet a kochat se místní přírodou, vodopády nebo barevnými písečnými dunami. Za vidění rozhodně stojí hlavní město Port Louis, především tamní přístav.

Hýčkání v Česku

Svatební cesta, jako byla ta do Jiljí, kde si Josef Abrhám prověřil nastávající Libušku Šafránkovou na horách i na vodě, už úplně nefrčí, ale řada párů se s radostí nechá hýčkat na domácí půdě. Stále oblíbené jsou romantické pobyty s luxusní kuchyní, wellnessem a spa, a to buď v lázních, v hotelu, na zámku, nebo někde uprostřed přírody. Oblíbené jsou také venkovské statky nebo luxusní sportovní resorty.

Naše tipy: Český Krumlov, Český ráj, Luhačovice, Lednicko-valtický areál, Beskydy, Adršpašské skály.

Plánujete svatbu? Všechno, co potřebujete, najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Tipy na nejkrásnější místa na obřad, přehledný harmonogram, kdy a co zařídit, nejnovější trendy přímo z přehlídek, tipy na šaty, účesy, nejkrásnější květiny nebo dorty, zkrátka vše, co potřebujete pro plánování Dokonalé svatby!