...

... Zdroj: istock.com

Svatební hry: Tombola, otázky a další zábava, kterou můžete zpestřit svatební den

Oživit svatbu hrou většinou nestojí víc než pár korun. A na rozproudění zábavy fungují vtipné hry opravdu spolehlivě. Je však třeba znát nevěstu i ženicha, trefit se jim do vkusu a dát si trochu práce s přípravou. Rozhodně to však stojí za to!

Svatební hry zaručí, že se svatebčané nebudou ani chvilku nudit, než se ovšem pustíte do plánování, měli byste zjistit pár věcí. Pokud nevěsta s ženichem veřejně nemluví o tom, že svatební hry jsou skvělé, zapomeňte na tajnosti a velká překvapení a na přímo se jich zeptejte, jestli vůbec o nějaké hry stojí. Najdou se i páry, které nemají kolektivní hry příliš v lásce, a mohlo by se stát, že je svým velkolepým plánem spíš otrávíte, než potěšíte.

Pokud si ověříte, že novomanželé o svatební hry stojí, rovnou se zeptejte, jestli chtějí jen jednu, nebo třeba více. Někteří mají svůj svatební den naplánovaný do poslední minuty a prostor na více her už zkrátka není. Pamatujte také na to, že každý má o perfektně stráveném dnu jiné představy. Když se někdo nebude chtít her zúčastnit, rozhodně ho nenuťte. Mohli byste pokazit pohodovou svatební atmosféru.

A teď už jen stačí vybrat tu správnou zábavu!

Tipy na svatební hry

Svatební tombola

Princip tomboly není třeba vysvětlovat. Svatební tombola je od té, kterou znáte například z plesů, odlišná tím, že vyhráváte nikoliv cenné, ale obyčejné a vtipné věci. Například výhra s názvem "božský klid" v sobě skrývá obyčejné špunty do uší, romantická italská večeře pro dva zase špagety a dvě čajové svíčky. Když vyhrajete archivní víno, dostanete rozinky. Nebo můžete trefit jackpot a rovnou si střihnout exkluzivní tanec s nevěstou.

Lístky do tomboly můžete rozdávat zadarmo nebo třeba jeden prodávat za 100 korun a vybrané peníze potom věnovat novomanželům.

Taneční hry

Taneční hry jsou také velmi oblíbené. Dají se vymyslet na několik způsobů. Takzvaný "židličkový tanec" asi zná každý z nás. Ke hře potřebujete několik tanečních párů, židle, které postavíte dokola sedákem ven, a někoho, kdo bude pouštět a vypínat hudbu. Nejdůležitější je mít vždy o jednu židli méně, než je tanečních párů. Když začne hrát hudba, páry tančí, když hudba přestane hrát, musí si pár najít židli a společně si na ni sednout. Pár, na který židle nezbyde, vypadává ze hry.

Tančit můžete třeba i s pomeranči či balónky mezi čely. Cílem hry je, aby pár udržel pomeranč/balónek bez pomoci rukou i při změně tanečního rytmu. Komu předmět spadne, ten vypadává.

Balónky můžete také oběma z páru přivázat provázkem na nohy. Účelem hry je prasknout balónky všem ostatním a zároveň uchránit ten svůj.

Svatební kvíz

V této hře hrají hlavní roli novomanželé. Sednou si k sobě zády, sundají si boty a do jedné ruky si vezmou tu svou a do druhé botu svého protějšku. Moderátor má připravené otázky a ženich s nevěstou odpovídají zdviháním boty nad hlavu. Nevěstin střevíček znamená odpověď "nevěsta", ženichova bota zase "ženich". Svatebčané počítají, kolikrát se novomanželé shodnou.

Tipy na otázky do kvízu:

Kdo lépe vaří?

Kdo se více hádá?

Kdo bude vstávat nebo už vstává v noci k miminku?

Kdo více uklízí?

Kdo častěji brečí?

Kdo chce častěji sex?

Poznej partnera

Princip hry je velmi jednoduchý. Novomanželé se musí poslepu navzájem poznat. Ženich se postaví do řady spolu s dalšími muži a nevěsta se zavázanýma očima jen pomocí hmatu hledá toho pravého. Pro přiostření hry může nevěsta poznávat svého muže jen podle zadku. Ženich zase nevěstu poznává po hmatu podle kotníčku.

Svatební kočár

Tato hra je trochu složitější jak na přípravu, tak i na pochopení. Potřebujete 9 hráčů, stejný počet židlí, jednoho moderátora, prázdné skleničky, lahev alkoholu, dobrovolníka, který bude nalévat panáky a obecenstvo, které bude hlídat dodržování pravidel a královsky se bavit.

Sestavte židle do tvaru pomyslného kočáru. Vpředu na židlích sedí levý a pravý kůň. Oba vstávají, kdykoliv se v příběhu řekne "levý kůň, pravý kůň nebo koně". Za nimi sedí kočí, který vstává, když v příběhu figuruje jeho postava. V rozích pomyslného kočáru je levé a pravé přední kolo a pravé a levé zadní kolo. Ti vstávají, když se řekne jejich název nebo kdykoliv je použito slovo "kočár". Uprostřed kočáru sedí král s královnou, tedy ženich s nevěstou. Oba vstávají také na slova královský a zámek.

Moderátor čte předem připravenou povídku a hráči musí vstát vždy, když uslyší v příběhu zmínku o své postavě. Kdo se nepostaví, když má, musí vypít panáka.

Doporučujeme

Načíst další články