Nápady na originální svatební dary

Doby, kdy na každé druhé svatbě museli novomanželé jásat nad třetí rychlovarnou konvicí a další sadou skleniček, jsou dávno pryč. Přes poměrně krátkou éru svatebních seznamů, ze kterých si hosté vybírali, se v poslední době dávají především peníze nebo zážitky. I tam můžete projevit svou kreativitu a originalitu. Přinášíme tu nejlepší inspiraci a spoustu tipů.

Jak originálně darovat peníze

Řekněme si upřímně, peníze potěší vždycky, i když si o ně snoubenci přímo neřeknou. Pomohou jim například snížit náklady na svatbu, často je využijí na svatební cestu nebo nákup něčeho, co si přejí. Můžete darovat:

fotoalbum, do kterého místo fotografií zastrkáte bankovky

obrázek nebo fotografie snoubenců nebo vaší party kamarádů a peníze buď zakomponujete do obrázku, nebo z nich uděláte rám

bankovky můžete vložit do nějaké knihy, ideálně do nějaké z antikvariátu s radami pro dívky na šťastné manželství v 19. století

peníze můžete darovat společně s mini-verzí toho, co si pár přeje koupit (například model autíčka)

peníze se dají schovat do různých „hlavolamových“ krabiček, takže než se k nim dvojice dostane, musí si trochu potrápit mozek

peníze můžete schovat do různých „zamilovaných hrnečků“, kde jeden pasuje do druhého nebo se jmény.

Další tipy najdete v galerii.

Jaké darovat zážitky?

Tady bude vždy záležet na životním stylu dané dvojice a také na tom, jak moc dobře je znáte. Pokud si nejste jisti, jestli zvolit adrenalin, či romantiku, můžete dát univerzální dárkový certifikát u zážitkové agentury a dvojice si vybere posléze sama.

Mezi oblíbené dary patří víkend pro dva s wellnessem, pobyty v zahraničí, adrenalinové nebo gurmánské zážitky. "Takovým evergreenem jsou lety balónem. Na svatbách jsou hitem individuální lety, kdy mají ženich a nevěsta balón jen pro sebe. Ten může odletět i z místa oslavy, pokud jsou tedy příznivé podmínky," říká Jan Hájek, šéf Zážitky.cz.

Zde je pár tipů na zážitkové agentury.

www.zazitky.cz

https://www.firmanazazitky.cz/

http://www.netradicnizazitky.cz/kontakt.html

https://www.rajzazitku.cz/

http://www.dejtonej.cz/

Originální svatební dary

Většina novomanželů ocení originální nebo vtipný dar. Mohou to být trička s nějakým citátem nebo obrázkem, který se váže k životu obou snoubenců. Může to být společně odrecitovaná báseň nebo zahraná píseň a neděste se, tak dokonalé, jak ve svatební scéně Keiry Knightley ve filmu Láska nebeská to nemá opravdu nikdo!

Poměrně oblíbeným darem jsou portréty novomanželů, které necháte namalovat podle fotky, případně nějaké designové kousky nábytku nebo dekorací do bytu.

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!