...

... Zdroj: iStock.com

Nápady na originální svatební dary

Doby, kdy na každé druhé svatbě museli novomanželé jásat nad třetí rychlovarnou konvicí a další sadou skleniček, jsou dávno pryč. Přes poměrně krátkou éru svatebních seznamů, ze kterých si hosté vybírali, se v poslední době dávají především peníze nebo zážitky. I tam můžete projevit svou kreativitu a originalitu. Přinášíme tu nejlepší inspiraci a spoustu tipů.

Jak originálně darovat peníze

Řekněme si upřímně, peníze potěší vždycky, i když si o ně snoubenci přímo neřeknou. Pomohou jim například snížit náklady na svatbu, často je využijí na svatební cestu nebo nákup něčeho, co si přejí. Můžete darovat:

fotoalbum, do kterého místo fotografií zastrkáte bankovky

obrázek nebo fotografie snoubenců nebo vaší party kamarádů a peníze buď zakomponujete do obrázku, nebo z nich uděláte rám

bankovky můžete vložit do nějaké knihy, ideálně do nějaké z antikvariátu s radami pro dívky na šťastné manželství v 19. století

peníze můžete darovat společně s mini-verzí toho, co si pár přeje koupit (například model autíčka)

peníze se dají schovat do různých „hlavolamových“ krabiček, takže než se k nim dvojice dostane, musí si trochu potrápit mozek

peníze můžete schovat do různých „zamilovaných hrnečků“, kde jeden pasuje do druhého nebo se jmény.

Další tipy najdete v galerii.

Jaké darovat zážitky?

Tady bude vždy záležet na životním stylu dané dvojice a také na tom, jak moc dobře je znáte. Pokud si nejste jisti, jestli zvolit adrenalin, či romantiku, můžete dát univerzální dárkový certifikát u zážitkové agentury a dvojice si vybere posléze sama.

Mezi oblíbené dary patří víkend pro dva s wellnessem, pobyty v zahraničí, adrenalinové nebo gurmánské zážitky. "Takovým evergreenem jsou lety balónem. Na svatbách jsou hitem individuální lety, kdy mají ženich a nevěsta balón jen pro sebe. Ten může odletět i z místa oslavy, pokud jsou tedy příznivé podmínky," říká Jan Hájek, šéf Zážitky.cz.

Zde je pár tipů na zážitkové agentury.

www.zazitky.cz

https://www.firmanazazitky.cz/

http://www.netradicnizazitky.cz/kontakt.html

https://www.rajzazitku.cz/

http://www.dejtonej.cz/

Originální svatební dary

Většina novomanželů ocení originální nebo vtipný dar. Mohou to být trička s nějakým citátem nebo obrázkem, který se váže k životu obou snoubenců. Může to být společně odrecitovaná báseň nebo zahraná píseň a neděste se, tak dokonalé, jak ve svatební scéně Keiry Knightley ve filmu Láska nebeská to nemá opravdu nikdo!

...
... | Zdroj: red

Poměrně oblíbeným darem jsou portréty novomanželů, které necháte namalovat podle fotky, případně nějaké designové kousky nábytku nebo dekorací do bytu.