12 dechberoucích šatů z přehlídek haute couture. Které se líbí vám?

Haute couture, to nejsou jen exkluzivní večerní šaty na červený koberec. Vrcholem některých přehlídek bývá i působivá svatební róba. S jakými nápady přišli návrháři letos?

Tradičně očekávanými svatebními šaty bývají ty od Karla Lagerfelda pro módní dům Chanel – téměř vždy totiž přijde s něčím novým, modelka leckdy připomíná nevěstu jen vzdáleně a člověk ji identifikuje jen podle závoje. Zatímco v předchozí sezoně představil svatební kostýmek v mátovém odstínu, letos měla na sobě Chanel nevěsta jen třpytivé jednodílné plavky a koupací čepici, která přecházela v dlouhý závoj.

To libanonský návrhář Zuhair Murad nebo australská dvojice Ralph & Russo předvedli variaci na velkolepou klasiku– tradiční smetanovou róbu zdobenou výšivkami, kterou tvoří tisíce drobných kamínků a perel. K tomu závoj uchycený tiárou z květin nebo opět kamínků. Italský návrhář Giambattista Valli pojal svou svatební róbu také velkolepě, zejména co do počtu nadýchaných volánů, které jsou pilířem jeho tvorby v posledních letech.

Giambattista Valli

Jakkoli měla vévodkyně Meghan šaty minimalistického střihu, jejich návrhářka Clare Waight Keller v aktuální kolekci Givenchy předvedla romantičtější verze svatebních rób, kde nechyběly krajky ani balónové rukávy. A krajku či avantgardní pojetí předvedli i ostatní návrháři.

Jak vypadaly šaty na přehlídkách haute couture, se podívejte do fotogalerie.

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!