Chcete vybavit domov za pár korun? Recyklujte!

Nový domov nemusí stát desítky tisíc. Poskládat ho lze i ze starých věcí. Originální nábytek a doplňky si můžete vyrobit z dřevěných palet, plastových přepravek, PET láhví, vinylových desek, látek nebo starších koberců. Přinášíme vám tipy na to, jak nejlépe recyklovat nápady a pracovat s materiály. 

1. Hrajte si s materiály

Vyrobit efektní sedací nábytek je možné z ledačeho. Perfektně poslouží plechové cedule, kartonový papír, slisované oblečení, koberce a dokonce i sportovní náčiní. Příkladem mohou být stylové stoličky a lavičky, které z polámaných skateboardů vyrábí designér Adam Podlaski.

2. Tvořte z bedýnek a šuplíků

Nezbavujte se dřevěných bedýnek a starých šuplíků. Vytvořit z nich lze šikovné police nebo domov pro knihy. Stačí polepit dno kouskem tapety s hezkým dekorem.

Pokud není spodní díl v nejlepší kondici, odstraňte ho a rám opatřete barevným nátěrem. Nebojte se používat výrazné tóny. Kontrastní barvy dodají interiéru šmrnc.

3. Opravte zničený nábytek

Rozbitý nábytek nemusí skončit v kontejneru. Stačí drobná oprava, nový nátěr a starožitnost nebo retro nábytek vám poslouží stejně dobře jako nové vybavení.

Odradit vás nemusí ani to, když je povrch příliš poničený. Zamaskovat výraznější vady na kráse můžete třeba metodou decoupage.

Tip: Zachránit lze nejen nábytek ze dřeva, ale také z kovu. Zachovalou kovovou kostru z křesla lze vrátit do kondice pomocí zajímavého výpletu. Pokud vás začne nudit, můžete ho jednoduše inovovat.