Barevný blejzr je králem sezóny: Kde pořídíte nejvíc trendy kousky?

Béžovému a šedému minimalismu definitivně odzvonilo. Oversize střihy u blejzrů sice přetrvávají, o slovo se ale postupně hlásí stále pestřejší a barevnější modely. Poradíme vám, jak je nosit i kam zajít pro ty nejlepší z nich.

Dost možná jste ještě nedávno měli Instagram zaplavený minimalistickými módními fotkami, na nichž ženy nosily extra oversize saka, která jako by vypadla se skříně jejich partnerů či kamarádů. Co tyto snímky spojovalo? Neutrální tlumené barvy, které sice působily elegantně, ale dost rychle se okoukaly a postupně se z inspirativní novinky přesunuly do kolonky uniformní nudy. Bohudík i v tomto případě platí, že vše jednou končí, a tak se postupně umírněné modely přesouvají do fashion ústraní, kde si chvíli počkají. Než se ale tak stane, není od věci si naplno užívat pestrobarevné modely, jež postupně plní nejen ulice módních metropolí, ale také nabídky obchodů.

TIP NA VIDEO: Tři nápady, jak nosit dámské sako

Nejčastěji na blejzry letos narazíte jako na součást barevných obleků, které tentokrát získávají nejen na objemu, ale i na vrstvách. Díky známému e-shopu The Frankie Shop jsme se už na přelomu roku dozvěděli, že vůbec nejvíc trendy kouskem nadcházejících měsíců bude zastřeně růžový a pastelově fialový kostým, který se kromě blejzru a kalhot skládá také ze stejnobarevné vestičky a košile. Tím se oficiálně zrodil jasný must-have outfit roku 2022, na jehož variace budeme nejspíš narážet až do podzimu.

Barevné blejzry je ale samozřejmě možné nosit i samostatně k džínám, širokým kalhotám nebo případně v kombinaci s mini i midi šaty. Výhodou pestrých odstínů je, že se dají perfektně kombinovat s jinak jednoduchými outfity složenými pouze ze základních kousků (například středně modrých džínů a bílého trička).

Pokud ale rádi jdete ruku v ruce s trendy, rozhodně se je v nadcházejících týdnech a měsících nebojte párovat i s jinými pestrobarevnými kousky. Vyzkoušejte třeba kombinaci žlutého saka s fialovými kalhotami či zeleného blejzru s růžovými doplňky. Nebo si vytvořte zcela novou barevnou kombinaci, která bude vycházet z pravidel color-blockingu. Ať si ale nakonec vyberete jakékoliv barvy, vězte, že letošek se ponese v duchu hesla více je více. A tak se nebojte tohoto (nejen) blejzrového maximalismu využít naplno.

Loading
Loading
Loading
Loading

Kde sehnat ta nejlepší barevná saka? To zjistíte v galerii: