Outfit, který změnil letošní módu: Jak může inspirovat i vás?

Jednou z nejdiskutovanějších módních přehlídek poslední doby je ta od Miu Miu. Ani my o ní nepíšeme poprvé. Vyslala totiž jasný signál, že bokovky a odhalená břicha se vracejí a navrch ještě, pro jistotu, přidala krátké sukně. Kdo soudný tohle bude nosit? Samozřejmě že jen úzký okruh vyvolených. Přesto může mít tato kolekce vliv i na oblékání běžných žen.

„Doplňte větu: Tenhle look jsem už viděl/a častěji než…“ nabádá své fanoušky v jednom instagramovém postu módní influencerka Xenia Adonts. Na sobě má přitom outfit módní značky Miu Miu, který… no, který byl teď na Instagramu a v módních magazínech k vidění takřka neustále. Pod prsy ustřižená košile a svetr, k tomu stejně krátká sukýnka, která nepřipouští, že se sehnete, abyste si zavázala botu. Ale také outfit, který nás vrací o dvacet let nazpátek do dob bokovek a nízkého sebevědomí. Toxický trend, který máme naštěstí dávno za sebou, mysleli jsme si ještě před pár měsíci.

TIP NA VIDEO: Které trendy z devadesátek se vrátí letos?

Street style Miu Miu – Xenia Adonts

Jenže z toho, co v rámci podzimních přehlídek působilo jako provokativní plácnutí do vody (kdo by tohle nosil?), je nyní pořádná módní vlna, která má sílu. Jestli jsme doposud o návratu bokových kalhot jen spekulovali, teď už nemusíme. Nemělo by ale zapadnout, že i Miu Miu nabízí alternativy, jak tento nový trend nosit – zmíněná podzimní kolekce je kromě kontroverzních cropped střihů také souborem nápadů, jak oblečení vrstvit, což mimo jiné ukázal i street style na pařížském fashion weeku.

Zapomeňte na male gaze kombinace výstředně krátkých sukýnek, které jsou opravdu spíš fetišem pro módní magazíny nebo uniformou pro úzký okruh celebrit a elitních influencerek. Pro každodenní módu jsou mnohem větší inspirací kombinace, které jsou příjemným a tradičním pojetím ležérní elegance. V každodenní pracovní módě se jistě uplatní oblekové kalhoty s nízkým pasem, pod cropped košili nebo svetr (které nyní jistě zaplaví obchody) zase klidně můžete obléci basic tričko.

Street style Miu Miu

Street style Miu Miu

Street style Miu Miu

Fotogalerie: Od kontroverze k ležérní eleganci – pařížský street style Miu Miu