Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Zklamání podle znamení zvěrokruhu: Kdo se rychle oklepe a kdo nezapomene?

Malé děti řeší zklamání například záchvaty vzteku či emočním zhroucením a spoustou slz. V dospělosti se řada lidí snaží předstírat, že je zklamání nijak nezasáhlo, přestože uvnitř je to velice trápí. Jak tyto pocity zvládají jednotlivá znamení?

Beran (21. března – 19. dubna)

Optimismus Beranům obvykle nedovolí, aby se dlouho zabývali negativními záležitostmi, tedy ani zklamáním. Tito jedinci se snaží jít dál a najít něco jiného, ​​na co by se mohli zaměřit. Na něco, co je vyvede z jejich komfortní zóny. Pokud se Beran vrhne do něčeho, co ho nadchne, nebude se předchozím zklamáním dlouho trápit.

TIP NA VIDEO: Co čeká jednotlivá znamení na podzim?

Video placeholde

Další znamení najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 12

Býk (20. dubna – 20. května)

Býci jsou vytrvalí, takže je nezastaví ani zklamání. Poté, co ho zažijí, projeví soucit a laskavost, aby se mohli uzdravit a pokračovat dál. Vědí, že věci se ne vždy dějí tak, jak chtějí oni, i proto to většinou akceptují a neznamená to, že se zastaví a ustrnou na jednom místě. Vždy si dopřejí čas na zpracování svých pocitů, ale nedovolí jim, aby to překazilo jejich plány.

Pokračování 3 / 12

Blíženci (21. května – 20. června)

Blíženci prožívají zklamání dost intenzivně, ale vždy jim pomůže, když si pohovoří s kamarádem nebo někým, komu důvěřují. Pokud Blíženci drží své city uvnitř, není to pro ně dobré. Tyhle negativní emoce se mohou v budoucnu vynořit a způsobit újmu především na psychice. Mluvit o situaci či osobě, která nesplnila jejich vysoká očekávání, pro ně může být jen užitečné.

Pokračování 4 / 12

Rak (21. června – 22. července)

Je velmi důležité, aby Rak ventiloval svoje emoce. Raci jsou extrémně citliví, a pokud věci nezpracují, může to ovlivnit jejich chování a rozhodování. Raci musí být v bezpečném prostoru a mít podporu okolí. Pokud pocity zklamání nechávají uvnitř, může to vést k hněvu či intenzivnímu smutku. Pak je pro ně těžké se od celé věci oprostit.

Pokračování 5 / 12

Lev (23. července – 22. srpna)

Lvi, králové jeviště, bývají každý den zklamáni nejrůznějšími situacemi. Ovšem protože jsou silní, nedovolí jim, aby je stáhly dolů. Zaměřují se na budoucnost, pokračují a vědí, že lidé od nich očekávají radu, nikoli mlčení. Moc dobře si jsou vědomi svého vlivu na ostatní. Lev musí být silný nejen pro sebe, ale i pro lidi, kteří k němu vzhlížejí. Zklamání je pro ně součástí procesu získání toho, co chtějí. A jsou ochotni tu cenu zaplatit.

Pokračování 6 / 12

Panna (23. srpna – 22. září)

Panny moc dobře vědí, že zklamání je součástí života. Když jsou zklamané, hledají lekci, přizpůsobí se a stále rostou. Toto znamení zvěrokruhu se téměř vždy snaží všechno opravit či vylepšit. Klíčem je najít si v situaci to, co potřebují a co jim prospěje. Dejme tomu, že například třikrát za sebou prohrají nějakou soutěž. Je to pro ně zklamání, ale pokaždé se něco naučí, takže nakonec můžou tyhle znalosti dobře zúročit.

Pokračování 7 / 12

Váhy (23. září – 22. října)

Váhy mohou nést zklamání docela těžko, ale nakonec se vždy snaží změnit svůj pohled na věc. Pokaždé totiž usilují o harmonii a do ní patří i to špatné. Ve všem nakonec hledají to dobré, takže pokud cítí zklamání, podaří se jim zbavit se té zátěže a jdou dál. Nevyhrály lístky na důležitý zápas? Nevadí, to neznamená, že je nevyhrají už nikdy. Bude to jen jindy a za jiných okolností. Váhy by se měly snažit dívat se na zklamání jako na něco pomíjivého, nikoli absolutního.

Pokračování 8 / 12

Štír (23. října – 21. listopadu)

Štíři jsou mnohem citlivější, než se zdají. Nechtějí, aby to o nich lidé věděli, tak mají tendenci skrývat svoje pocity. Když jsou zklamaní, může se to proměnit v hněv nebo touhu po pomstě. Štír nesnáší pocit, že nemůže pro změnu situace nic udělat. Přijme jakákoli opatření, aby se cítil lépe. Štíři se vždy snaží mít vše pod kontrolou a nikdy sami sebe nelitují.

Pokračování 9 / 12

Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Aby Střelci překonali zklamání, plánují. Potřebují se na něco těšit a nemají rádi pocit, že se zasekli v nekonečném kruhu frustrace. Střelci se zaměřují na věci a zážitky, které jim zaručeně udělají radost, a soustředí se pak jen na ně. Pro ně je to otázka toho, jak zmenšit tíhu zklamání a přetavit ji v něco pozitivního.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Kozorohové jsou praktičtí a moudří, a kdyby se nechali pohltit každým zklamáním, které zažili, nikdy by se nikam nedostali. Proto se nikdy v podobných situacích moc nenimrají a neztrácejí čas přemýšlením o tom, proč je někdo zklamal. Místo toho se učí, jak tyhle životní lekce převést do praxe. Vždy se snaží jim porozumět a ptají se, co mohou udělat pro to, aby zabránili opakování. Vše je u nich otázka toho, jak být v životě úspěšný.

Pokračování 11 / 12

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vodnáři zvládají zklamání s rozvahou. Kreativní a inovativní Vodnáři se čas od času zklamou, ale u nich je to o tom, aby do těchto situací neinvestovali emocionálně zbytečně moc. Díky tomu pak nejsou zklamaní příliš. Odpojují se od toho a snaží se co nejrychleji zapomenout. Raději hledají řešení, než aby se patlali v tom, že selhali nebo se zklamali.

Pokračování 12 / 12

Ryby (19. února – 20. března)

Když jsou Ryby zklamané, snaží se zaměstnat se něčím, na čem jim hodně záleží. Toto znamení zvěrokruhu je příliš emotivní a bývá pro něj lepší, když se při zklamání pokusí vzdát smutku. Místo toho by Ryby měly podnikat něco uměleckého, vrhnout se do dobrovolnictví nebo na nějaký vlastní kreativní projekt. Zklamání může být u Ryb překvapivě zdrojem inspirace a hledání nových alternativ.