Sestry slavných módních ikon. Znáte Mijanou Bardot nebo Lottie Moss?

Žijí nebo žily ve stínu svých slavných sester, které obdivoval celý svět. Přesto i jejich profesní dráhy nebo módní styl stojí za pozornost. Kdo jsou sestry slavných módních ikon?

Lee Radziwill

Po řadu let byla na seznamu nejlépe oblékaných žen světa. Řeč není překvapivě o Jackie Kennedy, ale o její mladší sestře Caroline Lee rozené Bouvier, která se později provdala za polského aristokrata Stanislase Radziwilla. Se slavnější sestrou sdílela o čtyři roky mladší Lee nejen zájem o módu, ale také touhu po uznání. Lee se chtěla stát herečkou či dekoratérkou, nakonec je nicméně známá jen jako newyorská „socialité“ a sestra slavnější Jackie.

Tip na video: Připomeňte si život a módní styl Jackie Kennedy.

S tou si zpočátku byly blízké, Jacqueline pojmenovala svou druhou dceru na počest své sestry, která používala své prostřední jméno. Lee také Jackie pomáhala po smrti syna Patricka, který se v roce 1963 narodil předčasně. Aby sestru rozptýlila, pozvala Lee Jackie na jachtu řeckého miliardáře Onassise. Rejdař byl Jackie naprosto ohromen, jenže současně měl pletky i s Lee. Vztah sester dostal první trhlinu, byť po listopadovém atentátu Lee Jackie podržela a asistovala jí s přesunem rodiny do New Yorku. Poté, co se bývalá první dáma za Onassise provdala, se však pouto nadobro přetrhlo. Lee Radziwill zemřela v pětaosmdesáti letech v roce 2019, svou slavnější sestru tak přežila o pětadvacet let. Z jejího stínu však nikdy vystoupit nedokázala.

Lee Radziwill a Jackie Kennedy

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>