Svět zažil šok: Zpěvačka Billie Eilish má sexy tělo a chce ho ukázat

Kdo byl v neděli na sociálních sítích, nemohl tuhle fotografii minout. Sdílela se totiž rychlostí blesku. Zpěvačka Billie Eilish se nechala na titulku Vogue zvěčnit ve starorůžovém korzetu Gucci a naplno odhalila svoji ženskou postavu, kterou léta skrývala pod „pytlovými“ střihy oblečení. Kdo ji doposud vnímal jen jako tu divnou teenagerku se zelenými vlasy, musel zažít skutečný šok: Z Billie Eilish vyrostla neskutečně sexy baba!

Někomu možná pár sekund trvalo, než mu došlo, že tohle opravdu není Lady Gaga. Blond diva s natočenými vlasy ve stylu Marilyn a oděná ve vyzývavém korzetu, který pro změnu evokuje nejlepší léta Madonny, je skutečně Billie Eilish. Ta malá holka se zelenými odrosty, která je nejvýraznějším idolem generace Z, nicméně nad jejímž hudebním projevem uznale pokyvují i lidé o dvacet let starší. Ta malá holka, která nosila tak velké oblečení, až jsme vůbec nepostřehli, že už je z ní žena.

Tip na video: Jaké účesy budou letos v kurzu?

Kromě psychického a fyzického zrání má nová image Billie Eilish samozřejmě zcela pragmatické vysvětlení. Zpěvačka chystá nové albumHappier Than Ever (celé vyjde 30. července a první písně naznačují, že bude skvělé) a to vyžaduje promo. A co je dneska větší událostí, než když se někdo slavný obarví na blond a dá fotku na Instagram? K dnešnímu dni dosáhla fotka blonďaté Billie na skoro 23 milionů lajků a to byl teprve začátek, titulka Vogue už šplhá na 15 a půl milionu.

Reakce ale nejsou jen oslavné. Podle části fanoušků ztrácí Eilish sama sebe a stává se produktem sexualizovaného hudebního průmyslu. Šéfredaktor Edward Enninful raději napsal komentář, v němž ubezpečuje, že nechat se vyfotit jako luxusní pin-upka byl nápad Billie, byla to její vlastní fantazie, jež završila proměnu, na kterou se zpěvačka dlouho chystala. Než totiž mohla jít z černozelené na blond, čekalo ji nekonečných šest týdnů odbarvování, během nichž nosila paruku svého vlastního ikonického účesu.

Billie Eilish na snímku, který nasbíral první milion lajků už za prvních šest minut

Ať se to fanouškům líbí, nebo ne, Billie Eilish se ve svých devatenácti rozhodla setřást image podivuhodné teen rebelky a svůj feministický postoj dát najevo jinak. Skrze tělo, se kterým nejspíš potřebovala uzavřít smír a ne ho nadále schovávat do neforemných mikin (ačkoliv v soukromí se jich asi jen tak nevzdá, jak naznačují poslední paparazzi snímky). „Ukázat své tělo a svou kůži – nebo ne – ani jedno by vám nemělo ubrat na respektu,“ zazní mimo jiné v rozhovoru, který vyjde v pátek.

Billie Eilish na titulce červnového čísla britské Vogue

Jedno je už teď jisté: Pro dívky a budoucí ženy z generace Z udělala Billie Eilish tímto odvážným krokem víc, než si nyní dokážou představit, a my, mileniálky, jim to můžeme jen závidět. Vzpomínáte, kdo byl na titulkách před dvaceti lety, když jsme byly my v citlivém věku? Osobně si vybavím třeba Britney Spears na podobně růžovém pozadí, časopis Elle, rok 2003. Britney jen v černých kalhotkách, ukázkově ploché břicho s náznakem six-packu a patřičná mezera mezi stehny. K tomu pouták na rozhovor o Justinovi (chodili spolu) a Colinu Farrellovi (randili spolu), jako kdyby Britney sama o sobě nedokázala časopis prodat.

A teď se ještě jednou podívejte na růžový cover Billie Eilish. Vnímáte ten rozdíl?

Fotogalerie: Jak šel čas se zpěvačkou Billie Eilish?