Jennifer Lopez na Met Gala 2018

Jennifer Lopez na Met Gala 2018 Zdroj: profimedia.cz

Met Gala 2019: Jaké je letošní téma kostýmního galavečera?

Velkolepý charitativní bál, který oslavuje prolínání módy s uměním, se letos bude tradičně konat v Metropolitním muzeu. Loňské téma týkající se náboženství bylo velmi kontroverzní, ale pozvané hvězdy se ho zhostily s grácií. V jakém duchu se ponese letošní Met Gala?

Slavnostní večer Met Gala se koná vždy první květnové pondělí a na jeho dané téma navazuje výstava v Kostýmním institutu. Proslulé akci se přezdívá Oscaři východu a od roku 1995 je hlavní pořadatelkou šéfredaktorka amerického Vogue Anna Wintour. Ona sama vybírá hosty, kteří budou mít tu čest se kostýmní akce zúčastnit. Ostatní, kteří touží být součástí velkolepého Met Gala, si musí koupit lístek, který stojí v přepočtu téměř milion korun.

V uplynulých letech se hosté museli popasovat s tématy jako Člověk versus stroje, Móda a katolická představivost nebo Japonská tvorba designérky Rei Kawakubo. ¨

Jak se celebrity popasovaly s letošním tématem Met Gala čtěte zde:

Letošní téma se jmenuje Camp: Notes on Fashion a vychází z esejí z roku 1964, jejichž autorkou je Susan Sontag. Autorka ve svém díle definovala výraz "camp" jako sklon k teatrálnosti skrze nápaditost a nadsázku. A právě proto jsou hlavními tvářemi letošního Met Galazpěvačka Lady Gaga a zpěvák Harry Styles, kteří využívají módu jako originální způsob sebeprezentace a nenechávají se svazovat žádnými pravidly.

Dalšími patrony jsou také tenisová hvězda Serena Williams a kreativní ředitel módního domu Gucci Alessandro Michele. Právě Gucci bude celou akci sponzorovat, takže o róby této značky rozhodně nebude nouze.

Podle odborníků se hlavní hvězdy a především tvůrci jejich "kostýmů" zaměří především na genderová témata, LGBT komunitu a nebudou chybět ani politické narážky. Máme se tak rozhodně na co těšit!