Met Gala 2017: Komu to slušelo a kdo byl za exota?

Zatímco my jsme si užívali První máj a volný den, v New Yorku se v noci na dnešek konala každoroční velkolepá kostýmní přehlídka celebrit s názvem Met Gala, která si významností nezadá s losangelskými Oscary. Komu to letos slušelo nejvíc, kdo se volbou šatů držel při zemi a kdo naopak vsadil na extravaganci? 

Slavnostní charitativní bál zvaný Met Gala pořádá každoročně (vždy první pondělí v květnu) Metropolitní muzeum umění a jedná se o společenskou událost, které se přezdívá „Oscaři východu“.

Hosty na guest list osobně vybírá šéfredaktorka amerického Vogue Anna Wintour, která je zároveň ředitelkou eventu. Jinými slovy – kdo nemá pozvánku, nemá šanci se na Met Gala dostat. Letos byli mezi čestnými hosty Gisele Bündchen a její muž Tom Brady, zpěvačka Katy Perry nebo hudebník Pharell Williams.

Katy Perry v kostýmu Maison Margiela by John Galliano

Zajímavostí Met Gala oproti srovnatelným eventům je, že má vždy téma, které je dáno aktuální módní výstavou v Kostýmním institutu. Letos je jím tvorba čtyřiasedmdesátileté japonské módní návrhářky Rei Kawakubo, zakladatelky značky Comme des Garçons. Kawakubo je přitom teprve druhou žijící návrhářkou, které se dostalo pocty samostatné výstavy v Kostýmním institutu – prvním byl v roce 1983 Yves Saint Laurent.

Kromě Katy Perry oblékla nejpozoruhodnější kostým dle očekávání také Rihanna – ta se možná necítila zrovna pohodlně, ale zato jako jedna z mála vzdala hold návrhářce Rei Kawakubo.

Rihanna v kreaci Comme des Garçons

Jak se zadání dress code držely ostatní celebrity? A která z přítomných dam měla nejdelší vlečku? Podívejte se na 15 z nich, které podle nás na červeném koberci opravdu zazářily.

Hlavními hosty byly Gisele Bündchen a Tom Brady, podívejte se, jak zamilovaně vypadají po osmi letech manželství.