7 kousků stačí. Nakupujte podle geniálního nápadu Donny Karan

Donna Karan, slavná americká módní návrhářka, vždy chtěla jediné. Vytvořit elegantní, nadčasové a přitom pohodlné oblečení pro aktivní ženu, která žije a pracuje ve městě. Vymyslela proto minimalistický set sedmi jednoduchých kousků, které se dají navzájem kombinovat a variovat a tvoří naprosto geniální základ šatníku. 

Nejlepší inspirací pro práci je sám život. O to víc to platí v módním průmyslu. Nejinak tomu bylo u mladé módní návrhářky Donny Karan, která se v 80. letech rozhodla založit svou módní značku Donna Karan New York a DKNY. Neustálé dojíždění vlakem mezi Long Island a centrem New Yorku, život mladé pracující matky, která se zároveň chtěla cítit sexy i pohodlně, to vše dalo podnět ke zrodu oblečení, do kterého se zamilovaly ženy po celém světě.

Jako každá žena dojíždějící do práce jsem neměla čas vracet se domů, abych se převlékla do večerního. Chodila jsem na večeře přímo z práce. Proto jsem chtěla oblečení, ve kterém se budu cítit elegantně a kultivovaně po celý den.

A tak se zrodil minimalistický a ryze praktický set, který návrhářka nazvala Sedm jednoduchých kousků. V jaké barvě? Jak říká Donna Karan ve své knize Moje cesta, v barvě, která vyřeší všechno, což je podle ní černá. Je sofistikovaná, hodí se ke všemu, „nešpiní se“, je vhodná pro cestování, dobře na ní vyniknou šperky, odmazává přebytečná kila a dává vyniknout ženské pleti i celkové osobnosti.

Člověk nikdy nelituje koupě kvalitního černého kousku oděvu. Je nadčasový, nepodléhá sezónám ani věku a neudělá ostudu nikde na světě.

A tady jsou: Sedm jednoduchých kousků elegantního šatníku.