7 kousků stačí. Nakupujte podle geniálního nápadu Donny Karan

27. dubna 2017 • 12:00
 • Donna Karan, slavná americká módní návrhářka, vždy chtěla jediné. Vytvořit elegantní, nadčasové a přitom pohodlné oblečení pro aktivní ženu, která žije a pracuje ve městě. Vymyslela proto minimalistický set sedmi jednoduchých kousků, které se dají navzájem kombinovat a variovat a tvoří naprosto geniální základ šatníku. 

  Nejlepší inspirací pro práci je sám život. O to víc to platí v módním průmyslu. Nejinak tomu bylo u mladé módní návrhářky Donny Karan, která se v 80. letech rozhodla založit svou módní značku Donna Karan New York a DKNY. Neustálé dojíždění vlakem mezi Long Island a centrem New Yorku, život mladé pracující matky, která se zároveň chtěla cítit sexy i pohodlně, to vše dalo podnět ke zrodu oblečení, do kterého se zamilovaly ženy po celém světě.

  Módní návrhářka Donna Karan Módní návrhářka Donna Karan Autor: shutterstock.com
  Jako každá žena dojíždějící do práce jsem neměla čas vracet se domů, abych se převlékla do večerního. Chodila jsem na večeře přímo z práce. Proto jsem chtěla oblečení, ve kterém se budu cítit elegantně a kultivovaně po celý den.

  A tak se zrodil minimalistický a ryze praktický set, který návrhářka nazvala Sedm jednoduchých kousků. V jaké barvě? Jak říká Donna Karan ve své knize Moje cesta, v barvě, která vyřeší všechno, což je podle ní černá. Je sofistikovaná, hodí se ke všemu, „nešpiní se“, je vhodná pro cestování, dobře na ní vyniknou šperky, odmazává přebytečná kila a dává vyniknout ženské pleti i celkové osobnosti.

  Člověk nikdy nelituje koupě kvalitního černého kousku oděvu. Je nadčasový, nepodléhá sezónám ani věku a neudělá ostudu nikde na světě.

  A tady jsou: Sedm jednoduchých kousků elegantního šatníku.

 • 1. Černé body

  Černé body jako výchozí bod. Ať k němu přidáte kalhoty nebo sukni, svetr nebo sako, vždy vypadá skvěle. Alternativou je bílá halenka, elegantní a ženská, která rozjasňuje obličej a zvýrazňuje černou – je taktéž univerzální. Součástí tohoto základu jsou tmavé punčochy. S body vytvářejí jednu linii od hlavy až k patě, bez narušení. Navíc dělají krásné nohy.

  Body, Zara, 499 Kč Body, Zara, 499 Kč Autor: Archiv značek

 • 2. Zavinovací sukně

  Má být ušita tak, aby zeštíhlovala a prodlužovala tělo. V kombinaci s body a širokým páskem působí jako šaty. Minimalistické a luxusní.

  Zavinovací sukně, Mango, 899 Kč Zavinovací sukně, Mango, 899 Kč Autor: Archiv značek

 • 3. Kalhoty

  Málokterá žena se cítí dobře v širokých i úzkých kalhotách, proto Donna Karan ve své kolekci vytvořila dvě varianty: klasické rozšířené kalhoty inspirované pánskou módou a kalhoty s úzkými nohavicemi s délkou přesně ke kotníkům. Oba střihy zeštíhlují a společně s body a páskem vytvářejí chic kombinézu. Trendy vzhledu dosáhnete, když si na úzké kalhoty obléknete zavinovací sukni.

  Široké kalhoty, COS, 79 EUR (www.cosstores.com) Široké kalhoty, COS, 79 EUR (www.cosstores.com) Autor: Archiv značek
  Úzké kalhoty, COS, 69 EUR (www.cosstores.com) Úzké kalhoty, COS, 69 EUR (www.cosstores.com) Autor: Archiv značek
 • 4. Černé sako

  Jelikož byla Donna Karan dcerou krejčího, znala sílu kvalitně ušitého saka. Mělo by být tak dlouhé, aby zeštíhlovalo boky a břicho, ale ne tak dlouhé, aby zkracovalo nohy.

  Sako, HM, 999 Kč Sako, HM, 999 Kč Autor: Archiv značek

 • 5. Světlé zavinovací sako

  Dá se nosit s kalhotami, sukněmi nebo i k džínům a dodá outfitu sexy rozměr.

  Zavinovací sako, Zara, 1599 Kč Zavinovací sako, Zara, 1599 Kč Autor: Archiv značek

   

 • 6. Plášť v barvě velbloudí srsti

  Klasický trenčkot patří mezi základní kousky šatníku. Propojuje v sobě mužské a ženské atributy. Je nadčasový, vytváří vosí pas a osvěžuje černou a bílou.

  Kabát, Mango, 2299 Kč Kabát, Mango, 2299 Kč Autor: Archiv značek

   

 • 7. Slavnostní sukně

  Ve svém šatníku potřebujete jeden večerní prvek, který změní váš denní outfit ve slavnostní. Nejlépe výraznou dlouhou sukni, s flitry nebo jiným zdobením. Obléknete-li ji k body a přidáte výrazné šperky, získáte rázem moderní verzi plesových šatů.

  Sukně s flitry, Zuzana Kubíčková, 19 500 Kč Sukně s flitry, Zuzana Kubíčková, 19 500 Kč Autor: Archiv značek

  Jestliže budete mít v šatníku těchto sedm kousků, nikdy se vám podle Donny Karan nestane, že nebudete mít nic na sebe.

  Další inspiraci na nákup Sedmi jednoduchých kousků najdete v galerii.

  Fotogalerie

  18 fotografií

  A co nám připravila Donna Karan na letošní jaro/léto? Podívejte se na její módní přehlídku.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy