Stylově oblečen do svetru. Střihy, které mu budou slušet

4. ledna 2017 • 17:00
 • Stylově oblečen do svetru. Střihy, které mu budou slušet

  I když milují mikiny, nastane čas a situace, kdy je třeba obléci svetr. Rázem se z něj stane jiný člověk. Teď už jen trefit ten, který mu bude absolutně slušet. Vybíráme a kombinujeme a výsledek bude fešák vedle našeho boku.

 • Véčko

  Svetry s výstřihem ve tvaru písmena V, které se navlékají přes hlavu, patří mezi absolute classics. Jsou elegantní, kamarádí se sakem i kravatou, ale hodí se i pro víkend mimo kancelář. Mají různě hluboký výstřih – ten „nejradikálnější“ se nazývá „kriketový“.

  Véčko Véčko Autor: Tereza Kovandová

   

 • Do kulata

  Další absolutní klasika mezi (nejen) pánskými svetry. Navlékací svetry s kulatým výstřihem se moc nehodí pod sako, vzezření dodávají spíš uvolněnější nádech. Pokud pod ním máš košili, límeček zůstane skrytý.

  Do kulata Do kulata Autor: Tereza Kovandová

 • Místo šály

  Tenké svetry přes košili v zimních měsících nestačí. Jednou z možností je i svetr s šálovým límcem, neboli shawl collar, který v posledních letech zase táhne. Až si ho vezme, vzpomene si na Steve McQueena.

  Místo šály Místo šály Autor: Tereza Kovandová

   

 • Kardigan

  Propínací svetry nejčastěji koupíš s V výstřihem, ale mohou být klidně i límcové. Oblíbené tenké kardigany se hodí i pod oblek, jednou z výhod mj. je, že ho svlékne, aniž bys si narušil svůj vychytaný účes.

  Kardigan Kardigan Autor: Tereza Kovandová

 • Rolák

  Pokud si v roláku představujete za každou cenu cara Putina, přeorientujte svou mysl aspoň na jiného, lidštějšího popularizátora – Steva Jobse. Rolák je dokonale praktickým svetrem, ale není pro každého…

  Rolák Rolák Autor: Tereza Kovandová

 • S límcem a knoflíky

  Zatímco v češtině výrazem „pulovr“ rozumíme všechny svetry přes hlavu, angličtina tim myslí především tento typ svetru. Je to střih, který spadá výhradně do kategorie pro volný čas. Jeho vzorem byl trikot ragbistů a pod sako se příliš nehodí, ale takoví Britové by třeba nesouhlasili.

  S límcem a knoflíky S límcem a knoflíky Autor: Tereza Kovandová

  Článek připravila redakce časopisu ForMEN.

  Fotogalerie

  1 fotografie

Autor: Tomáš Otta
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy