Kontroverzní téma příštího Met Gala: Jak se s ním hvězdy vypořádají?

Společenská akce Met Gala jsou doslova módní žně. Každoročně se tu sejdou nejslavnější krásky v róbách od předních světových návrhářů. Na rozdíl od jiných událostí má tato vždy téma pro dress code. A příští rok to pravděpodobně překoná všechny předešlé ročníky. 

Módní svět už se pomalu třese na největší módní svátek roku, který každoročně pořádá nekorunovaná královna světové módní scény Anna Wintour. Lístek stojí v přepočtu 700 tisíc korun a rezervace přímo u stolu prý přesahuje hranici 6 milionů korun. Nicméně, většina hlavních hvězd platit nemusí, protože je zvou velké módní firmy, které je obléknou a nechají si celý večer dělat reklamu. A teď už k nadcházejícímu tématu...

Zatímco letos byl opulentní večer zasvěcen tvorbě japonské designérky Rei Kawakubo a loni se nesl v duchu motta Člověk versus stroje, příští rok se můžeme těšit na něco úplně nového. Zatím ještě není nic oficiálně potvrzené, ale podle několika zdrojů se všichni pozvaní budou muset příští rok v Metropolitním muzeu vypořádat s kontroverzním tématem Náboženství a móda.

Jean Paul Gaultier, Dolce & Gabbana nebo Christopher Kane už jsou předem připraveni. Jejich kolekce už dávno obsahují oblečení s vyobrazenými náboženskými motivy. Uvidíme, která ze slavných krásek si jejich díla oblékne. Už teď se těšíme, jaký model předvedou největší hvězdy jako Katy Perry, Rihanna nebo třeba Kylie Jennner.

Podívejte se, jak to slavným ženám slušelo na Met Gala letos, a také si prohlédněte ukázky tvorby inspirované náboženstvím: