Módní událost roku Met Gala: Připomeňme si nejlepší róby z předchozích let!

7. května 2018 • 06:00
Blake Lively na loňském Met Gala • Foto: profimedia.cz

Jedna z nejočekávanějších módních událostí roku je konečně tu! Dnes večer v šest hodin newyorského času se zase po roce sejdou nejslavnější krásky v róbách těch nejpřednějších návrhářů. Která z nich se nejlépe popasuje se zadaným dress codem? A jaké je vlastně letošní téma?

Módní žně s názvem Met Gala, které od roku 1995 pořádá nekorunovaná královna světové módní scény Anna Wintour, jsou tu! Jako již tradičně se prestižní akce koná v newyorském Metropolitním muzeu umění. 

Každý ročník má jiný dress code, který musí všichni návštěvníci dodržet. Jedná se vlastně o maškarní ples na světové úrovni. Loňský večer byl zasvěcen tvorbě japonské designérky Rei Kawakubo, předloni se zase nesl v duchu motta Člověk versus stroje. O tématu letošního Met Gala se spekulovalo celý rok. Kontroverzní téma náboženství, které bylo velkým favoritem, se nakonec potvrdilo. Celý název letošního tématu zní Nebeská těla: Móda a katolická představivost. 

A kdo přijde? Rozhodně nebude chybět předsedkyně Met Gala, již zmiňovaná Anna Wintour a její spolupracovnice Amal Clooney, Rihanna a Donatella Versace. Podle předpokladů nebude chybět ani stálice Sarah Jessica Parker, Kim Kardashian, Madonna nebo sestry Bella a Gigi Hadid.

Gigi Hadid, 2017: Asymetrické šaty Tommy Hilfiger Gigi Hadid, 2017: Asymetrické šaty Tommy Hilfiger Autor: profimedia.cz

Lístek stojí v přepočtu 700 tisíc korun a rezervace přímo u stolu údajně přesahuje hranici 6 milionů korun.

A teď si v galerii připomeňme ty nejextravagantnější róby z předchozích ročníků Met Gala: 

Fotogalerie

15 fotografií

Klíčová slova:  šatyvipmet gala 2018Met Gala
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy