Co vidět na festivalu v Karlových Varech? Filmové tipy programu | Ženy.cz
 


Co vidět ve Varech? Vybíráme filmové tipy z festivalového programu

19. srpna 2021 • 06:00
Jaké filmy z programu festivalu v Karlových Varech rozhodně neminout? • Foto: Lucky Man Films, A24, The Match Factory

A je to tady! Co? Přece nejdůležitější kulturní událost léta! 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary startuje 20. srpna a potrvá celý týden. Tohle je místo, kde si ti, kdo v lockdownu trpěli nedostatkem akcí a vyžití, přijdou opravdu na své! Večírky, promenáda na kolonádě, možnost narazit na Johnnyho Deppa, ale také filmy, filmy a zase filmy! Co z programu letos stojí za vidění?

Filmový festival v Karlových Varech patří k akcím, které hýbou Českem, ale jsou proslulé i za hranicemi. Filmové hvězdy tuzemské a někdy i hollywoodské, celebrity, ale i filmoví fanoušci a tvůrci se každoročně scházejí na asi nejprestižnějším svátku filmu, který u nás máme. A i když je situace kolem pandemie nejistá a vyhlídky na podzim vratké, 55. ročník MFF Karlovy Vary bude a začíná 20. srpna. Filmový program akce nabízí řadu skvělých novinek, ale i starších kousků, které stojí za to vidět na plátně nebo si je připomenout. Vybrali jsme to nejlepší, co rozhodně nesmíte minout, pokud se na festival chystáte.

TIP NA VIDEO: Připomeňte si módní kreace z letošního filmového festivalu v Cannes

Jaké šaty si vzaly celebrity na slavnostní večer filmového festivalu? VIDEO Profimedia

Festival zahájí dlouho očekávaný životopisný snímek Davida Ondříčka Zátopek. Našeho asi nejproslulejšího sportovce hraje Václav Neužil ml., neméně slavnou paní Zátopkovou, která byla muži velkou oporou i inspirací, ztvárnila režisérova životní partnerka Martha Issová.

Mezi českými snímky si určitě nenechte ujít novinku režiséra Václava Kadrnky, který na sebe před čtyřmi lety upozornil historickým Křižáčkem. Zpráva o záchraně mrtvého zavede diváka na onu pověstnou hranici mezi životem a smrtí. Zajímavou a autentickou sondou do života mileniálů může být celovečerní prvotina Šimona Holého Zrcadla ve tmě. A minout by vás neměl už před uvedením kontroverzní a diskutovaný dokument Každá minuta života o rodičích, kteří dávají dítěti opravdu 100% pozornost.

Ze zahraničních filmů jsou velkými událostmi nové počiny z dílny studia A24. Výpravná fantasy Zelený rytíř s Devem Patelem a Alicií Vikander je inspirovaná jednou z artušovských legend, folk horor Ada zase vypráví o bezdětném páru, který si osvojí zvláštního nalezence; napůl člověka a napůl jehně. 

Zajímavou podívanou slibuje dokument The Sparks Brothers Edgara Wrighta, který líčí osud bratrů Rona a Russella Maelových, zakladatelů art popu. Pokud jste na přelomu jara a léta v kinech nestihli rumunskou satiru Smolný pich aneb Pitomý porno, i tento snímek rozhodně stojí za vidění. Více tipů najdete v galerii níže.

Na přehledný filmový program se podívejte sem. Pokud chcete znát časový harmonogram projekcí a už začít plánovat, vše potřebné najdete tady.

Naše tipy z filmového programu MFF Karlovy Vary si prohlédněte v galerii:

Fotogalerie

19 fotografií

Autor: Kateřina Horáková
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy