21. ročník Designbloku s tématem Budoucnost: Může design pomoci zlepšit svět?

Ve čtvrtek 17. října startuje již 21. ročník mezinárodního festivalu designu Designblok. V jakém duchu se letos ponese a na jaké tuzemské i zahraniční designéry se můžete těšit?

Každý ročník Designbloku má své téma. Loni to byla Oslava, a to nejen proto, že se jednalo o jubilejní dvacátý ročník, ale také proto, že celá výstava byla úzce spjata se stým výročím založení Československa. Letošním tématem je Budoucnost, a tak bude aktuální Designblok více než předchozí ročníky zaměřený na to, jak má designér postupovat při navrhování nových produktů v našem věcmi přeplněném světě a jaká má být zodpovědná cesta výrobců při jejich výrobě. Letošní ročník chce ukázat, co může design udělat pro naši lepší budoucnost!

Již zítra se zaplní prostory holešovického Výstaviště, kde bude vystavovat celkem 348 designérů, módních návrhářů, výrobců i škol. A co na vás na jednotlivých místech čeká? Superstudio (levé křídlo) se bude stejně jako každý rok soustředit na výrobce a firmy. Letos uvede celkem 71 českých i zahraničních značek včetně výstavy jednoho z hlavních hostů Johannese Torpeho pro značku Moroso. Z českých výrobců se můžete těšit na Ton, Brkois, Master&Master nebo Ravak. A na pravém křídle budou probíhat diskuze a přednášky na téma propojení designu a byznysu.

Openstudio (pravé křídlo) bude patřit 174 designérům. Předvede také výběr nejlepších diplomových prací ve výstavě Diploma Selection a Reflex Stage, každý den nabídne doprovodný program v podobě diskuzí a přednášek samotných designérů i speciálních zahraničních hostů.

Rozhodně si také nenechte ujít nevšední program v Art House (Lapidárium). Vejdete do zatemněného prostoru a užijete si například instalaci z neonových výbojů nebo objekt ze svítících hlav, a to vše doprovázené uměle generovaným větrem a hypnotickou smyčkou simulující rozbouřené moře. A na své si přijdou i milovníci módy, kteří mohou přijít do Designérie (střední hala) a užít si módní přehlídky.

Kdy: 17.21. října 2019

Kde: Výstaviště Praha Holešovice

Vstupné: 350 Kč