Pestrobarevná i jednoduchá: Jak vypadá trendy velikonoční manikúra?

Velikonoce klepou na dveře, a tak je nejvyšší čas si rozmyslet, zda (a případně jak) při této příležitosti vyzdobit své nehty? Nabízí se hned několik variant: buď můžete kopírovat tradiční pojetí kraslic, vsadit na motiv králíčků nebo zvolit spíše střídmou linku oslavující barevnost rozkvetlých jarních dní.

Již několik let se mezi velikonočními nehtovými trendy vyhřívá design odkazující ke kropenatosti vajíček. Podkladem takového vzoru se většinou stávají jemné pastelové barvy, které se co prst obměňují. Jak si takový design vytvořit? Buď můžete skočit do profesionálního salónu, případně vsadit na své domácí umění. V takovém případě se ale připravte, že to bude trochu divoké. Kropenatý vzor nejlépe vytvoříte tak, že štětečkem budete stříkat stejným způsobem, jakým malíři na plátně tvoří třeba hvězdnou oblohu. Jakékoliv nepřesnosti pak jen upravte štetečkem či tamponkem s trochou odlakovače a vše zafixujte bezbarvým top coat lakem. Méně náročnou variantou se případně může stát přetřetí glitterovým lakem.

TIP NA NEHTY: Jak si doma upravit gelové nehty?

Pro milovnice roztomilosti se poté nabízí varianta, kdy si na nehty nakreslíte tradiční kralíčky. I zde ale platí, že je pro takový design lepší si zaskočit k nehtařce, případně vše vyřešit nalepovacími samolepkami či rovnou umělými nehty, které poté jednoduše z prstů odloupnete.

Loading
Loading

Velikonoce nicméně nemusí vždy být plné zajíčků a kraslic. Krása svátků a jara obecně se na nehtech dá vytvořit i spoustou mnohem minimalističtější způsobů. Vsadit můžete třeba na kombinaci různých pudrových barev, jemné ombré či batiku v pastelových tónech nebo na květinové motivy, které zkombinujete třeba s trendy francouzskou manikúrou.

Loading

Velkou nehtovou inspiraci pro milovnice barev i jednoduchosti najdete ve fotogalerii.