Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @babba

Mašle, drdoly i šátky à la Brigitte Bardot: 7 tipů na snadné účesy pro kudrnaté vlasy

Říká se, že vlnité a kudrnaté vlasy si většinou žijí zcela podle svých pravidel a je těžké je zkrotit. Ať už jste na své lokny pyšní, nebo nikoliv, s těmito sedmi účesy jim vždy dáte kýženou podobu, která bude přesně podle vašich představ.

Velká čelenka nebo barevný šátek

Letošní rok se v oblasti vlasových trendů nese na vlně návratu látkových čelenek, které v 60. letech proslavila Brigitte Bardot. Odhalené čelo a vlasy mírně stažené dozadu vám zajistí dostatek pohodlí a komfortu, protože se nebudete ve své hřívě tolik potit. Podobnou službu vám udělá také obdobně zavázaný barevný šátek, který můžete další den uvázat třeba zase „na piráta“.

Pokud vyrážíte na svatbu, vsaďte na výraznou (klidně vypolstrovanou) čelenku, která se v loknách bude krásně vyjímat, a navíc umocní elegantní ráz vašeho slavnostního outfitu.

TIP NA VIDEO: 5 způsobů, jak nosit šátek

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Boho styl

Máte dlouhé mírně vlnité lokny a zároveň si nepotrpíte na složité účesy a styling? V tom případě vezměte pramínky u spánků a na temeni hlavy je sepněte skřipcem. Pro roztomilý look můžete využít gumičku, na niž namotáte krátký šátek nebo přidáte mašli. Zbytek vlasů nechte přirozeně splývat podél obličeje.

Pokračování 3 / 7

Messy bun

Může se zdát, že udělat nedbalý drdol není žádná věda. Ale opak je pravdou – většinou se vám nejlépe povede, když zrovna trávíte čas doma na home officu, kde vaše snažení nikdo neocení. V tomto případě ale mohou být kudrnaté vlasy velkým pomocníkem. Drdolu dodají na objemu a sem tam vykukující, či dokonce z gumičky vypadávající lokny podpoří ležérní vzhled. Tip: Messy bun vypadá skvěle s krátkou, na vzduchu přirozeně uschnutou ofinou.

Pokračování 4 / 7

Cop s mašlí

Mašle se letos těší velké oblibě. Pokud máte rádi zapletené vlasy, není nic jednoduššího než vytvořit jeden nebo dva copy, které na konci ozdobíte velkou mašlí. Můžete použít buď přímo gumičku s touto aplikací, nebo vlasy obmotat barevnou pentlí. Ideální look k rozverným letním outfitům i na večerní příležitost.

Pokračování 5 / 7

Vysoký ohon

Potrpíte si na „ulíznuté“ drdoly ve stylu Belly Hadid? Nemusíte se jich vzdávat ani v případě, že se vám vlasy hodně vlní, naopak. Hřívu u kořínku co nejvíce uhlaďte, sepněte ji do vysokého ohonu a zbytek délky nechte přirozeně vlnitý. Tím v účesu vytvoříte zajímavý kontrast textury vlasů, kdy je vršek účesu kompletně vyhlazený a lesklý a zbytek pořádně objemný.

Pokračování 6 / 7

Nízký ohon

Pokud vysoký ohon z předešlé kapitoly není váš šálek čaje, zkuste jeho níž posazenou variantu. V tomto případě natupírujte vršek kštice a ohon zafixujte gumičkou. Pro extra objem ještě vytahejte pár zvlněných pramínků podél obličeje, čímž účesu dodáte na elegantní nedbalosti. Celý look pak podtrhněte ještě velkými zlatými náušnicemi.

Pokračování 7 / 7

Drdol s květinou

Letošní vlasové doplňky se kromě mašlí nesou na vlně „flower power“. Květinové skřipce a látkové růže jsou romantickým oživením jakéhokoliv jarního a letního účesu. Inspirovat se můžete třeba u volného drdolu posazeného lehce na stranu, který si na nedávné dovolené vytvořila oblíbená skandinávská influencerka Emili Sindlev. Tip: Tento look bude nejlépe vypadat s pěšinkou učesanou na opačnou stranu, než kde budete mít drdol.

Doporučujeme

Načíst další články