Žaneta Krčilová má firmu, díky které jednodušeji řeknete: Mám tě rád

Říkáte svému partnerovi často, že ho milujete? Nebo jen na Valentýna? Řeknete to někdy i své mámě či tátovi? O lásce často mluvíme, čteme, ale jak často si uvědomujeme, že ji skutečně prožíváme? Mladá sedmadvacetiletá podnikatelka Žaneta Krčilová si to uvědomuje a chce ten nejkrásnější pocit, že vás má někdo rád, do vztahů vrátit. Začala takovou zvláštní knihou.

Co má očekávat ten, kdo si koupí vaši knihu?

Je to kniha, kterou píšete i vy. Je součástí značky Milju, kterou vytvářím, aby dávala do světa více lásky. Prvním produktem je kniha Proč tě miluju. Kniha je určena pro páry a psaním knihy se lidé zamýšlí nad tím, co hezkého s tím druhým prožili, co na sobě mají rádi a jaká jsou jejich společná přání.

Kniha Proč tě miluju

Nejen partnerovi můžete ale dát najevo, jak moc je pro vás důležitý. A tak vznikla kniha Mé milované mamince či Nejlepšímu tátovi.

Kniha Mé milované mamince

Novinkou je set odtrhávacích voucherů pro dárky, které nejde jen tak zabalit do krabice (jako jsou například společný čas, večeře, kurz malování). Mou vizí je prodávat produkty, které všechny spojuje stejné poslání – prostřednictvím nich si lidé projevují emoce a otevírají svá srdce.

Vouchery k dárkům s vyznáním lásky

Co vás k takovému nápadu přivedlo? Nešťastná láska? Zamilovanost?

Ne ne, nic tak dramatického. Mám všeobecně ráda vztahy mezi lidmi, zajímá mě, jak se k sobě lidé chovají. Startovním prvkem pro mne byla před rokem životní změna, kdy jsem věděla, že budu mít miminko. A tak jsem se pustila do věcí, které mě baví – vytvářím Milju, starám se o mou pětiměsíční dceru a po večerech dodělávám psychologii na Univerzitě Palackého.

Ukázka z knih

Jedna věc je ale mít nápad a druhá rozjet podnikání. Rozumíte marketingu, obchodu? A co peníze? Pomáhá vám někdo?

Vždycky jsme si přála podnikat. Už jako malá jsem si hrála na hry, že mám obchod a něco vytvářím. Přeji si mít svobodu v tom, co dělám, a také možnost tvořit nové věci. Mám titul z marketingu, takže z této stránky to pro mě nebylo obtížné. Ale na to ostatní jsem potřebovala pomoc. Zvládnout vše sama je velmi náročné. Důležité je se nebát si o pomoct říct. Já mám například ráda hezké ilustrace, ale neumím kreslit. Tak jsem musela najít někoho, kdo to umí. Existuje spousta skupin (např. Holky z marketingu, Eshopistky apod.), kde se můžete s lidmi propojit. Nebo si jen sdílet své zkušenosti navzájem. Mně s e-shopem pomáhá externí firma a na grafiku si najímám grafičku Lucku.

V začátcích podnikání mi také velmi pomohl projekt Rozjezdy, který pomáhá začínajícím podnikatelům, kam se můžete přihlásit, když máte podnikatelský nápad nebo už podnikáte, a porota složená z investorů a úspěšných podnikatelů vybírá ty zajímavé, realizovatelné a které mají potenciál. No a já jsem loni v Olomouci soutěž T-Mobile Rozjezdy vyhrála. Získala jsem peníze, mentoring, spoustu dobrých podnikatelských rad, kontakty a vedení.

Žaneta Krčilová jako vítězka T-Mobile Rozjezdy v Olomouci

Co jste zjistila, že je v podnikání náročné? Na co vás mentoři upozorňovali?

U mě osobně je to plánování a organizace. Dělám věci hodně chaoticky. Teď, když už mám objednávek hodně, tak se to začíná projevovat. Například mi došly knížky, neměla jsem je včas vytisknuté.

Dá se s vaším podnikáním uživit, nebo je to jen doplněk k současné práci?

Poslední 3 měsíce bych se tím uživila mnohem lépe než v minulém zaměstnání, a to pracuji tak hodinu denně. Těžko říci, jestli to bude pokračovat. Byly totiž Vánoce a teď Valentýn, tak uvidíme, jak to půjde i po těchto měsících.

Co vzkážete ženám, kterým se také v hlavě rodí nápad k podnikání a zvažují ho ukázat světu?

Ať ho světu ukážou. I kdyby nebyl ještě úplně propracovaný k dokonalosti. Finance mohou sehnat na crowdfundingových platformách, kde si rovnou ověří, zda se produkt prodává. Díky internetu je možné myšlenku šířit k mase lidí bez výrazných investic. Hlavně se nebát.

Kde se vidíte za 5 let?

Za 5 let je Milju silná značka, na kterou se lidé obrací, když chtějí svým blízkým koupit dárek, kterým vyjádří, jak moc je mají rádi. Přála bych si být minimálně na polském, slovenském, německém a anglickém trhu. Mít minimálně 10 dalších produktů z řad Milju. Také se vidím stále jako manželka a maminka nejen jednoho dítěte, ale i dvou nebo tří. Uvidím, jestli to půjde obojí, rodina má přednost.