Ženské podnikání je stále běžnější

Ženské podnikání je stále běžnější Zdroj: ČTK

Ženské podnikání! Jak založit svou vlastní firmu?

Dnešní ženy jsou ambiciozní, vzdělané a odvážné. Na českém trhu jsou však stále podceňovány, což se odráží i na výši jejich výdělku. Ženy vydělávájí v průměru o 19% méně než muži. Proto není divu, že si stále více žen otevírá svůj vlastní podnik. Češky pracují tvrdě, chtějí využít svůj potenciál a jednoduše dělat to, co je jejich vášní. Stávající předpisy pro podnikatele se vám mohou zdát složité, ale jsou velmi důležité pro váš start ve světě byznysu!

Nemáte-li dostatek finančních prostředků k založení své vlastní firmy, nejlepší seznam půjček online najdete na stránce Matchbanker.cz. Jedná se o inovativní srovnávač půjček, který pomocí jednoduchých vysvětlení poskytuje všechny důležité informace, jako jsou podmínky půjčky, RPSN a doba splácení. Tato služba je zcela zdarma, rychlá a transparentní.

Kde začít se založením vlastní firmy?

Jak již bylo zmíněno, investice do začátku je prostě potřeba. Ale pokud věříte tomu, co děláte a myslíte si, že o váš produkt nebo službu budou mít lidé zájem, peníze se vám rychle vrátí.

Obchodní plán

Jen málo začínajících podnikatelů si uvědomuje, že dobře propracovaný obchodní plán může zajistit úspěch společnosti. Obchodní plán není nic jiného, než plán vašeho podnikání, který slouží k posouzení ziskovosti podnikatelských aktivit. Je velmi důležité specifikovat cílovou skupinu, na kterou se vaše nabídka zaměřuje. Obchodní plán by měl prokázat, že vaše obchodní činnosti budou generovat zisk potřebný k pokrytí všech nákladů spojených s firmou. Jakmile víte, že váš nápad by měl v praxi fungovat, připravte podrobný plán vstupu na trh.

Ženské podnikání je stále běžnější
Ženské podnikání je stále běžnější | Zdroj: ČTK

Registrace společnosti

Společnost musíte zaregistrovat do obchodního rejstříku. Bude potřeba poskytnout informace jako je jméno společnosti, vaše jméno, adresa, emailová adresa, číslo bankovního účtu a datum zahájení činnosti. Budete potřebovat tyto dokumenty: Čestné prohlášení jednatele, Smlouva o poskytnutí sídla, Výpis z katastru nemovitostí, kde je zapsána budova s umístěným sídlem, Smlouva o běžném účtu a Formulář ohlášení živnosti na živnostenském úřadě.

Daně

Dalším krokem při otevření svého vlastního podniku, je volba formy zdanění. Je zde několik možností, které závisejí na druhu podnikání, velikosti předpokládaného výnosu a jestli chcete využít daňové úlevy a slevy. Jinak se daní zisky, když jste zaregistrovaní jako OSVČ, nebo když máte společnost s.r.o.

Pojištění

Pojištění společnosti není povinné, ale můžete se rozhodnou přikoupit si pojistku. Rozsah pojištění závisí na druhu podnikání, může tedy zahrnovat budovy, prostory, stroje, zařízení, tedy může chránit majetek před poškozením nebo zničením.

Doporučujeme

Načíst další články