Pozor, tyhle věci raději v práci neříkejte!

Patříte k těm, kteří si rádi špitají a v kuchyňce rozebírají novinky všeho druhu? Nebo se kontaktům vyhýbáte a dáváte si velký pozor, aby vaše soukromí zůstalo opravdu soukromé? Obojí má svá úskalí. Máme pro vás pár tipů, jak si s tím poradit.

„Včera jsem stráášně pařila a do rána tančila v baru. Pak jsem si ještě přitáhla domů Zbyněčka, takže jsem toho fáákt moc nenaspala. Hahahá! A dneska jsem úúplně vyřízená,“ rozřehtala se nová kolegyně Darina před jednou poradou. Reakce? Několikero zdvižených obočí, několik postranních pohledů kritických (ach jo, ta je děsná), několik postranních pohledů uznalých (ach jo, ta je nezávislá), několik lhostejných a několik velmi odsuzujících.

Kolegyně se časem ukázala být šikovná a schopná, ale nikdy nás nepřestala obšťastňovat detaily ze svého společenského i soukromého života. Díky jejím historkám a dlouhým hlasitým telefonátům jsme o ní věděli všechno včetně toho, že se pokoušejí se Zbyněčkem o dítě, znali jsme termín její ovulace i počet jeho spermií. Tak nějak jsme si zvykli.

Zato všem zcela uniklo, že ta zamlklá Alice, která sedí jen o kus dál, má dvě děti. Nikdy o nich nepromluvila, nikdy nezůstávala doma, a když potřebovala odejít dřív, neřekla, že jde na třídní schůzku nebo k lékaři, vždycky tvrdila, že musí za nemocnou matkou. Všichni si mysleli, že žije sama.

Když jednou zavolali ze školy, že se její dítko zranilo a je v nemocnici (protože ji na mobilu nemohli sehnat), byl to šok především pro Darinu. „Jak mohla něco TAKOVÝHO zatajit?!“ nechápala. „To si jako myslela, že ji kvůli tomu ukousnem? Nebo že ji kvůli tomu vyhoděj, nebo co?“ – „Ne, jen prostě umí držet klapačku, mohla by sis u ní brát lekce,“ nevydržela to Katka z účtárny.

Alice přišla po pár dnech, které se synem strávila v nemocnici – byla rozpačitá, později však přiznala, že se jí hrozně ulevilo. Nová Darina se z ní nestala, ale občas se i zapojila do rozhovorů a přestala se během telefonátů domů schovávat na chodbě. Nebála se už toho, že se o dětech prořekne. Její strach byl ovšem zcela zbytečný. Nestalo se ani nezměnilo nic.