Podnikání s kamarádkou: 6 českých projektů, které prozradí, jestli to funguje

Máte s kamarádkou společné nápady a rády byste je zrealizovaly v podnikatelském plánu? Jedna věc je přátelství a druhá byznys. Může to jít dohromady? Představujeme vám šest projektů, za kterými stojí dvě ženy nejen podnikatelky, ale i kamarádky.

Projekt Tělo s příběhem: Kateřina Kopicová a Lucie Paurová

Jaký je váš projekt?

Kateřina: Projekt Tělo s příběhem jsem založila jako novopečená maminka na podzim minulého roku. Těhotenství se na mě hodně podepsalo (strie, vytahané bříško…) a myslela jsem si, že jsem snad jediná, které se toto stalo. Tak jsem se rozhodla na Instagramu podpořit ostatní maminky, které mají na svém těle podobný příběh jako já. Projekt se velmi rychle rozšířil a brzy se ke mě přidala fotografka Lucie Paurová, která se rozhodla projekt profesionálně nafotit. Společně se tak teď profilu věnujeme. Máme za sebou první focení a sama jsem zvědavá, kam až projekt dotáhneme.

Lucie: Ke Kačce jsem se přidala krátce po založení profilu Tělo s příběhem. Já fotím, připravuji focení a dělám grafické návrhy. Momentálně připravuji návrhy pro náš merch. Díky naší spolupráci vzniklo místo, kde ženy mohou najít pochopení, inspiraci a pobavení. Našim cílem je, aby se každá maminka přijala taková, jaká je.

Je výhodou být na podnikání dvě?

Kateřina: Určitě to vnímám jako obrovskou výhodu. S Lucou jsme si opravdu hodně podobné, a tak si skvěle rozumíme. Motivujeme jedna druhou a navzájem si pomáháme. Musím vlastně říct, že nebýt Lucky, projekt by se takhle úžasně nerozrostl. Lucka je naprosto úžasná fotografka a její fotografie jsou velkou částí úspěchu!

Lucie: Dlouho jsem byla na podnikání sama a je to svým způsobem fajn, ale když máte hromadu nápadů a jen dvě ruce, je lepší když jsme na to dvě. Doplňujeme se, snažíme se vždy najít kompromis a zatím nám vše vychází.

Jaké jsou vaše silné stránky, které do vašeho podnikání vkládáte?

Kateřina: Já jsem dost organizační typ. Takže se věnuji organizaci, komunikaci a medializaci. Jsem dost velký snílek a vždy už od začátku přemýšlím ve velkém. Spolu tvoříme skvělou dvojici, která má své úkoly pečlivě rozděleny, a tak nám to skvěle funguje. Pravidelně spolu o všem několikrát denně hovoříme a navzájem si říkáme i každou drobnost.

Lucie: Já vkládám zkušenosti a kreativitu. Mám zkušenosti dobré i špatné, takže se můžeme mnoha nepříjemných situací vyvarovat. Zároveň jsem máma, takže mám pro hodně maminek pochopení a umím se vcítit do jejich kůže.

Jak řešíte neshody či rozdílnost názorů?

Kateřina: S Luckou se nebojíme říct si každá vlastní názor a díky tomu vždy dojdeme ke kompromisu. Vzhledem k tomu, že spolu tvoříme projekt teprve chviličku, ani né půl roku, nedostaly jsme se zatím do žádné neshody či hádky.

Lucie: S Kačkou se nebojíme říct si každá vlastní názor a díky tomu vždy dojdeme ke kompromisu. Zatím jsme žádné větší neshody neměly, a i kdyby přišly, věřím, že se dokážeme domluvit. Kačky si vážím a respektuji její názory.

Vaše další podnikatelské plány? Na co se máme těšit?

Kateřina a Lucka: Určitě plánujeme na podzim výstavu a v blízké době se můžete těšit na naše fotografie v čekárnách na gynekologiích a porodnicích po celé ČR. Momentálně pracujeme na vlastním merchandise (trička s logem projektu), který půjde do prodeje koncem prázdnin a bude sloužit jako finanční podpora projektu.

Další projekty dvou kamarádek najdete na další stránce >>>