...

... Zdroj: iStock.com

Jak najít vnitřní klid? Mějte emoce a mozek v rovnováze

Asi všichni jsme se někdy v životě dostali do situace, kdy mozek velel něco úplně jiného než srdce. Jedno druhému neporučí. Ale můžete změnit myšlení tak, abyste dosáhli pocitu vnitřního klidu a rovnováhy.

Vaše štěstí závisí jen na vás

Každý má občas pocit, že kdyby byl stejně štíhlý nebo měl stejnou práci jako kamarádka, tak by byl spokojenější. Kdyby měl víc kamarádů, hodnější spolupracovníky... Jenže tak to nefunguje. I když si koupíte stejné auto, šaty nebo dovolenou jako kamarádka, přinese vám to úplně jiné pocity. A možná nebudou tak báječné, jak si představujete nebo jak vám vnucují ostatní.

Šťastní lidé totiž dobře vědí, co dělá radost právě jim. A také vědí, že to, co říkají ostatní, nemá vliv na to, jací jsou doopravdy. Není na světě člověk ten, který by se zavděčil lidem všem. Máte svou vnitřní hodnotu, kterou znáte jen vy.

Pokračování 2 / 6

2. Odpouštějte, ale nezapomínejte

Máte pocit, že nedokážete zapomenout křivdu nebo zradu? Že odpustit by vlastně znamenalo, že vám to přestalo vadit nebo že se nic nestalo? Tak to není. Odpuštění je důležité, protože jen tak se můžete posunout dál.

Odpustit neznamená zapomenout! Znamená to nemstít se, přijmout realitu a nešťourat se v tom. Zároveň si ale pamatovat, jak se k vám daný člověk choval a myslet na to případně v budoucnosti, abyste neudělali stejnou chybu znovu.

Není to jednoduché, ale konkrétnější rady a tipy se můžete dočíst v našem článku:

Pokračování 3 / 6

Dokonalost není cíl

Vidíte kolem sebe (a nejčastěji na sociálních sítích) samé dokonalé lidi? Skvělé matky, milující manželky, každou chvíli v posilovně nebo na dobročinném koncertě? A podvědomě toužíte po tom, abyste byla stejně úspěšná? Asi není třeba dodávat, že dokonalost neexistuje. To, co vidíte, je jen část životů vašich kamarádek a celebrit. Kolikrát jste se přesvědčila, že je ve skutečnosti všechno trochu jinak?

Pokud si nastavíte jako cíl být dokonalí, jste už předem odsouzeni k selhání. A ke zklamání ze sebe sama. Dovolte si být lidmi a dovolte si být omylní. Neomlouvejte svoje chyby předem, ale buďte na ně připraveni a nebuďte z nich zklamaní. Chybovat je lidské.

Pokračování 4 / 6

Nemyslete na problémy, ale na řešení

Pokud budete stále řešit své neúspěchy nebo i úspěchy z minulosti, nemůžete se posunout vpřed. Kdo řeší minulost, může těžko zvednout hlavu a jít vstříc další výzvě. Nezabývejte se problémy, ale soustřeďte se na řešení.

Pokračování 5 / 6

Naučte se říkat ne

Souhlasit s něčím jen proto, že se to od vás očekává, přinese jen zdánlivý klid. Možná se s někým aktuálně nebudete muset dohadovat nebo něco vysvětlovat, bude to nepříjemné, ale uděláte to, co chcete. A to je nejlepší investice do vaší budoucí psychické pohody. Lidé, kteří neumí říct ne nebo svůj názor, zažívají mnohem větší stres a psychickou nepohodu než ti, kteří vždycky jednají v souladu se svým vnitřním přesvědčením.

Pokračování 6 / 6

Udělejte detox přátel

Negativní myšlenky, informace, ale ani lidé nemají ve vašem životě místo. Zapomeňte na to, že se s někým "musíte" přátelit. Jasně, rodinu si člověk nevybírá, tam je žádoucí se nějak dohodnout.

Víte, jak odbourávat stres efektivně? Podívejte se na naše video.

Video placeholde