Jen je oblečete a můžete vyrazit: 35 nejkrásnějších midi šatů sezóny

1 min čtení

1 min čtení

Syté barvy, hravé vzory a zábavné střihy. Když si oblečete takové šaty, nemusíte dále řešit, jaké doplňky k nim zvolit a jak celý outfit dotvořit. Nepřehlédnutelné modely nevyžadují žádný další styling. Tady jsou nejhezčí kousky v midi délce z aktuálních kolekcí.

Výrazné midi šaty se staly základem pro jarní šatník už vloni, kdy přebily jakýkoliv módní význam oblíbených mini modelů. A přestože letos trendy po delší pauze hlásí příklon ke kratším délkám, obliba šatů sahající do poloviny lýtek tím rozhodně neklesá. Jejich kouzlo totiž spočívá hlavně v univerzálnosti. Jeden model můžete nosit hned na několik způsobů – na procházku a do města k nim obujete tenisky, na svatbu stačí přidat lodičky nebo sandálky na podpatku, na dovolenou či odpolední drink zase nazouvací mules.

TIP NA VIDEO: Pět typů šatů, které sednou každé postavě

Právě jednoduchý styling, který stojí pouze na obměňování bot a kabelek, dělá z midi šatů nutný módní základ na jaro i léto. Když navíc zvolíte model, který vyniká saturovanou barvou, výrazným vzorem nebo třeba volány či balonovými rukávy, budete mít jistotu, že během chvíle vytvoříte outfit, který vás bude bavit celou sezónu.

A jak vypadají letošní trendy kousky? Z velké části vycházejí z loňské podoby, kdy byly šatky mnohdy ozvláštněny pomocí balonových rukávů, srdíčkových výstřihů a volánů (nejen) v oblasti spodního lemu. Letos se pak k těmto prvkům přidává ještě korzetové řešení trupu. Z barev pak nejvíce letí všechny odstíny růžové a fialové – od jemných pastelových tónů přes výraznou fuchsiovou, purpurovou až po sytě fialovou.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading