Vyšetření, které by měla absolvovat každá žena po padesátce

Starat se o své zdraví je důležité v každém věku, stejně tak poté co oslavíte padesátku. Vaše tělo už zažívá proces stárnutí a mění se. Náchylnost k některým nemocem stoupá, a proto je důležité nepodceňovat pravidelné prohlídky a vyšetření, která jsou pro ženy důležitá. Jaké to jsou?

Dodržování pravidelných lékařských prohlídek a absolvování specifických vyšetření je zejména důležité v tom, že je schopné odhalit, často ve velmi raném stádiu různé druhy onemocnění. Zejména u těch závažných je velmi důležitá včasná diagnóza, a hlavně zahájení samotné léčby.

Test okultního krvácení do stolice (TOKS)

Toto vyšetření asi nezní zrovna příjemné, ale je zcela bezbolestné a jednoduché, obnáší pouze odběr vzorku stolice. A ten můžete provést sama v klidu a pohodlí domova a pak ho jen odnést svému praktickému lékaři. Výsledky jsou rychlé, obvykle vám je lékař sdělí ihned. Chemická analýza dokáže odhalit stopy krve, které běžně nemáte šanci vidět pouhým okem. Pozitivní výsledek může totiž signalizovat zhoubný nádor střev. Toto onemocnění je každý rok diagnostikováno téměř sto tisícům Čechů. Je to jedno z nejčastějších nádorových onemocnění u žen. TOKS se ženám mezi 50 a 55 lety doporučuje jednou ročně, poté jedenkrát za dva roky.