...

... Zdroj: imberley French - © TM 2018 Twentieth Century Fox Film Corporation

Říjnové filmové premiéry: Nová marvelovka i životní příběh Neila Armstronga!

Podzim už je oficiálně tady a s ním přichází na filmová plátna i dlouho očekávané novinky. Vybrali jsme pro vás říjnové premiéry těch nejzajímavějších filmů různých žánrů. Každý si najde svého favorita. 

Film: Zrodila se hvězda

Žánr: Hudební drama

Premiéra: 4. října

Režie: Bradley Cooper

Režijní debut skvělého herce Bradleyho Coopera dopadl famózně. V dechberoucím romantickém dramatu se představí také on a po jeho boku poměrně překvapivě zpěvačka Lady Gaga, která už má herecké zkušenosti například ze seriálu American Horror Story. Film je o country hvězdě Jacksonovi Maineovi (Bradley Cooper), který objeví neznámou, ale velmi talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Oba se do sebe zamilují a Jack přemluví Ally k vystupování před velkým publikem. Allyina sláva ovšem brzo zastíní tu jeho a Jack velmi těžce nese ztrátu fanoušků a velkých pódií. Remake stejnojmenného filmu z roku 1937 je rozhodně jedním z nejpovedenějších snímků druhé poloviny letošního roku.

Zrození hvězdy
Zrození hvězdy | Zdroj: © 2018 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC

Film: Venom

Žánr: Akční sci-fi

Premiéra: 4. října

Režie: Ruben Fleischer

Ve stejný den bude uveden do kin i další dlouho očekávaný trhák – Venom. V téhle marvelovce si navíc zahraje hlavní britský fešák Tom Hardy, který v posledních letech patří mezi nejuznávanější herce vůbec. Ústřední postavou je novinář Eddie Brock, který se stane hostitelem mimozemského symbionta Venoma. Brock se v rámci své práce snaží již dlouho odhalit veřejnosti skutečnou tvář známého vědce Carltona Drakea (Riz Ahmed), ale jeho pracovní nasazení už přerostlo v posedlost, která ho stála nejen kariéru, ale i vztah s přítelkyní Anne (Michelle Williams). A co bude dál, až díky superschopnostem svého parazita bude mít možnost udělat, cokoliv se mu jen zachce?

Venom
Venom | Zdroj: imdb.com

Film: Zlý časy v El Royale

Žánr: Mysteriózní thriller

Premiéra: 11. října

Režie: Drew Goddard

Hvězdně obsazený thriller vás na 142 minut připoutá k sedačce a absolutně strhne vaši pozornost. El Royale je hotel, který leží na hranicích dvou amerických států. Hosté si tak mohou vybrat pokoj v Nevadě nebo Kalifornii. Kdysi oblíbený hotel už ovšem přišel o svou slávu, kterou připomínají jen černobílé fotky jeho dřívějších hostů. A právě proto je velmi podezřelé, když do chátrajícího hotelu v jeden den přijede nezávisle na sobě hned pět hostů. Co v hotelu kněz, soulová zpěvačka, dvě mladé dívky a neznámý muž pohledávají? V hlavních rolí uvidíte Jeffa Bridgese, Dakotu Johnson, Jona Hamma nebo Chrise Hemswortha.

...
... | Zdroj: imberley French - © TM 2018 Twentieth Century Fox Film Corporation

Film: První člověk

Žánr: Životopisné drama

Premiéra: 11. října

Režie: Damien Chazelle

V říjnu se také konečně dočkáme dalšího snímku o posádce Apolla 13. Přesněji tedy o Neilovi Armstrongovi. Životní příběh nejznámějšího astronauta světa začíná v roce 1962, kdy Neil, kterého hraje skvělý Ryan Gosling, začíná pracovat jako pilot pro NASA. V té době se vyrovnává se smrtí dvouleté dcery, a tak je pro práci, kde je neustále vystaven smrti, ten pravý. Tenhle příběh se vám zavrtá hluboko pod kůži!

První člověk
První člověk | Zdroj: Daniel McFadden - © Universal Pictures

Film: Ticho před bouří

Žánr: Drama

Premiéra: 18. října

Režie: Steven Knight

Napínavé drama plné lží a tajemství je dalším trhákem letošního podzimu. V hlavních rolích se představí Matthew McConaughey a Anne Hathaway. Baker (Matthew McConaughey) utekl před svým životem na exotický ostrov, kde se živí jako rybářský průvodce. Má svou vlastní loď, domek, milenku a volný čas tráví nejraději v baru. Tahle idylka ovšem skončí s příjezdem jeho bývalé manželky Karen (Anne Hathaway). Ta poprosí Bakera, aby zabil jejího současného násilnického manžela, který ohrožuje nejen ji, ale i Bakerova syna. Slíbí mu odměnu v podobě milionu dolarů, když jejího manžela odveze na lodi na projížďku a na širém moři ho hodí mezi žraloky. Vlna nečekaných událostí a nejskrytějších tajemství ovšem teprve přichází.

...
... | Zdroj: GRAHAM BARTHOLOMEW - © 2017

Film: Nebezpečná laskavost

Žánr: Mysteriózní thriller

Premiéra: 25. října

Režie: Paul Feig

Tuhle novinku přirovnávají odborníci k Dívce ve vlaku nebo Zmizelé. A tak je už teď jasné, že se rozhodně máme na co těšit. O hvězdné obsazení rozhodně není nouze, uvidíte Annu Kendrick jako Stephanii, matku a blogerku, která se snaží odhalit pravdu o náhlém zmizení své kamarádky Emily, kterou hraje Blake Lively. V napínavém snímku nechybí náhlé zvraty, tajemství, odhalení, láska, zrada, odplata, ale ani vražda. Do poslední chvíle si nebudete jistí, co se vlastně děje!

Nebezpečná laskavost
Nebezpečná laskavost | Zdroj: © 2018 Lionsgate