Nejslavnější svatební šaty z filmů: Od Brigitte Bardot až po Dakotu Johnson!

Ať už chystáte svatbu nebo ne, prohlížení svatební šatů baví každou z nás. Vybrali jsme pro vás ty nejikoničtější šaty z oblíbených filmů a seriálů, které se nám nesmazatelně vryly do paměti. Které jsou vašimi favority?

Filmů se svatební tématikou je nespočet, ale nejen v těch se objevují překrásné svatební šaty, nad kterými se nám tají dech. Téměř každá správná "romanťárna" končí svatbou, jinak by to přece nebylo ono! A tak jsme se rozhodli pro vás vybrat ty nejikoničtější svatební šaty, které se kdy ve filmu nebo seriálu objevily.

Některé z nich vám rozhodně neposlouží jako inspirace, protože vdávat se v obrovských nadýchaných šatech jako Elizabeth Taylor ve filmu Nevěstin otec se už v dnešní době nehodí a róbu od Vivienne Westwood, jakou oblékla Sarah Jessica Parker jako filmová Carrie v Sexu ve městě, si většina z nás jen těžko pořídí.

Sarah Jessica Parker ve filmu Sex ve městě z roku 2008

Líbí se vám velkolepé krajkové šaty, které proslavila Brigitte Bardot ve filmu Come Dance with Me!? A co třeba svatební šaty Julie Roberts v nezapomenutelné scéně na koni ve filmu Nevěsta na útěku?

Podívejte se na nejlepší svatební šaty z filmů do naší galerie:

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!